NBA: Rekordný debakel Philadelphie v Dallase

NETKY.SK • 14 November 2014, 13:09 • 2 min

NEW YORK - Basketbalisti Dallasu deklasovali v zámorskej NBA v noci na piatok trápiacu sa Philadelphiu 123:70. Mavericks v zápase od úvodu jasne dominovali a po dvoch štvrtinách viedli už priepastným rozdielom 73:29. Išlo o druhý najväčší polčasový náskok v histórii súťaže.

Hoci domáci kouč Rick Carlisle potom poslal do hry kompletnú lavičku, Texasania v nasadení nepoľavili a napokon dosiahli najvyššie víťazstvo v histórii klubu. Pre Philadelphiu, ktorá v novej sezóne ešte nevyhrala, to bola ôsma prehra v sérii. Jediným pozitívom pre hostí bol návrat Michaela Cartera-Williamsa, najlepší nováčik uplynulej sezóny sa doteraz zotavoval po letnej operácii ramena.

Tesné víťazstvo 111:110 uhrali na domácej palubovke hráči Memphisu, ktorí privítali Sacramento. Úvod patril hosťom, ktorí vyhrali úvodnú časť hry 38:16. Ešte v priebehu druhého polčasu viedli Kings o 24 bodov, ale domáci sa v záverečnej štvrtine vypli k dokonalému obratu. Hrdinom stretnutia sa v závere stal memphiský rozohrávač Courtney Lee, ktorý akrobatickým spôsobom strelil víťazný kôš aj napriek tomu, že po vhadzovaní lopty z autu mal na to iba tri desatiny sekundy. "Nič takéto som predtým nezažil, je to skvelý pocit. Bojovali sme až do konca a víťazstvo sme si aj s prispením šťastia zaslúžili," komentoval dramatický záver domáci Mike Conley, ktorý k 22 bodom pridal aj 11 asistencií.

Chicago zavítalo do Toronta a po výsledku 100:93 pokazilo domácim päťzápasovú sériu víťazstiev. Lídrom hostí bol španielsky pivot Pau Gasol, autor 27 bodov a 11 doskokov. "Pau je absolútny profesionál. Svojimi vyrovnanými výkonmi je skvelým príkladom pre mladších spoluhráčov," pochválil svojho zverenca kouč "býkov" Tom Thibodeau. Stretnutie nedohral chicagský rozohrávač Derrick Rose, ktorý si v záverečnej štvrtine natiahol stehenný sval. "Nie je to nič vážne. Verím, že cez víkend budem opäť hrať," povedal Rose, ktorého zranenia sprevádzajú celú jeho kariéru.

O osude duelu Golden State - Brooklyn rozhodla druhá štvrtina. Tú vyhrali domáci 34:19 a vytvorili si kľúčový náskok. Dvojici strelcov Klay Thompson, Stephen Curry (spolu 42 bodov) kvalitne sekundoval Draymond Green, ktorý zaznamenal 17 bodov, osem doskokov a sedem asistencií.