NBA: Real prehrával o 22 bodov, aj tak zdolal Oklahomu

NETKY.SK • 4 Október 2016, 08:29 • 2 min

MADRID - Basketbalisti Realu Madrid zvíťazili doma nad Oklahomou zo severoamerickej NBA 142:137 po predĺžení v pondelkovom atraktívnom prípravnom stretnutí.

Španielsky majster zaostával v I. polčase za favoritom až o 22 bodov (31:53) a 4,1 s pred naplnením riadneho hracieho času 121:126, ale stihol vyrovnať. Andrés Nocioni premenil 2 z 3 trestných hodov, k lopte sa potom dostal rozohrávač Sergio Llull, ktorý trojkou zabezpečil predĺženie. V ňom uspeli domáci 16:11. Jaycee Carroll bol s 24 bodmi najlepším strelcom Realu, o dva menej vrátane piatich trojok dal spomenutý Llull. Lídrom Thunder bol Victor Oladipo s 34 bodmi, Enes Kanter ich dal 29 a najväčšia hviezda tímu Russell Westbrook osemnásť.

"Prvý polčas nebol z našej strany dobrý, napriek tomu sme sa udržali v hre. Po zmene strán bol náš výkon podstatne lepší. V závere riadneho hracieho času sme si aj s prispením šťastia vynútili predĺženie a v ňom sme dosiahli veľké víťazstvo. Zdolali sme tím z NBA a naši fanúšikovia budú na tento úspech pravdepodobne veľmi hrdí. Oklahoma má skvelé mužstvo, ktoré nepochybne bude ešte lepšie, sme pyšní na tento úspech," skonštatoval tréner Realu Pablo Laso.

Výsledky pondelňajších prípravných stretnutí pred novou sezónou severoamerickej basketbalovej NBA:

Real Madrid (Šp.) - Oklahoma City 142:137 po predĺžení
Chicago - Milwaukee 91:93
Memphis - Orlando 102:97
Dallas - Charlotte 95:88
Toronto - Denver 106:108
Phoenix - San Antonio 91:86
Portland - Utah 98:89