9. feb. 2023Zdenko
Sprava: Boris Diaw zo San Antonia a Markieff Morris z Phoenixu Suns
01.11.2014 07:53 Šport
NBA: Prvá prehra obhajcu, Spurs nestačili na Suns

NEW YORK - Basketbalisti San Antonia Spurs prehrali v noci na sobotu v zámorskej NBA na palubovke Phoenixu Suns 89:94.

Domáci takmer celý zápas doťahovali náskok súpera, prvýkrát sa ujali vedenia (88:87) až tri a pol minúty pred koncom, no záver zvládli na výbornú. Obhajca titulu si tak zapísal prvú prehru v sezóne.

Cleveland triumfoval v Chicagu 114:108 pp najmä zásluhou svojho lídra LeBrona Jamesa, ktorý zaznamenal 36 bodov, z toho osem v predĺžení. V losangeleskom derby sa viac darilo Clippers, ktorí si poradili s domácimi Lakers 118:111. Výraznú zásluhu na triumfe hostí mal Blake Griffin, autor 39 bodov.