NBA: Oklahomu ťahal z kaše 43-bodový Durant

NETKY.SK • 14 Február 2014, 07:47 • 2 min

NEW YORK - Nečakané ťažkosti mali basketbalisti Oklahomy vo štvrtkovom zápase NBA na ihrisku Los Angeles Lakers, kde až v záverečnej štvrtine vydreli víťazstvo 107:103.

Zraneniami zdecimovaní domáci bez Kobeho Bryanta, Pau Gasola, Steva Nasha, Nicka Younga či Jodieho Meeksa vyše 48-percentnou úspešnosťou streľby z hry trápili vysokého favorita, ktorý rozhodol o svojom úspechu až v záverečnej štvrtine. Thunder ju vyhrali 35:21, v priebehu duelu zaostávali aj o 15 bodov. Nie nadarmo však majú v kolektíve najlepšieho strelca sezóny, Kevin Durant ich dovedna 43 bodmi vytiahol z kaše.

V druhom štvrtkovom stretnutí slávila úspech obrana Chicaga, ktorá povolila Brooklynu iba 76 bodov.