NBA: Oklahoma vyhrala sledovaný duel v Miami

NETKY.SK • 30 Január 2014, 07:43 • 2 min

MIAMI - Basketbalisti Oklahomy City vyhrali v sledovanom súboji zámorskej NBA na palubovke Miami 112:95.

Domáci Heat mali pritom veľmi dobrý vstup do stretnutia a v prvej štvrtine viedli už o osemnásť bodov (22:4). Hosťujúci Thunder ešte pred veľkou prestávkou výsledok otočili a do šatní išli s päťbodovým vedením (55:50). V druhom polčase ho už iba navyšovali. Domáci na ich pozornú hru nenašli poriadnu odpoveď. Kevin Durant v drese víťazov dosiahol 33 bodov, na opačnej strane zaznamenal LeBron James ešte o bod viac. Durant strelil 30 a viac bodov už v dvanástom stretnutí v rade, čo je najdlhšia séria v NBA od štrnásťzápasovej Tracyho McGradyho v ročníku 2002/2003.

Oklahoma je naďalej lídrom Západnej konferencie, v ktorej sa v posledných troch stretnutiach nedarilo San Antoniu. Spurs prehrali v stredu doma s Chicagom 86:96 a v tabuľke klesli na 3. priečku za Portland. Pre zlé poveternostné podmienky, ktoré skomplikovali organizáciu zápasu, sa nehral v stredu duel medzi Atlantou a Detroitom.