NBA: Oklahoma vyhrala nad Brooklynom a ťahá sériu desiatich triumfov

NETKY.SK • 1 Február 2014, 09:18 • 2 min

NEW YORK - Basketbalisti Oklahoma City Thunder deklasovali v nočnom zápase NBA Brooklyn Nets 120:95 a vyhrali desiaty zápas za sebou.

Potvrdili tak, že momentálne patria k najlepším tímom profiligy. V drese víťazných hostí síce Kevin Durant prerušil sériu 12 zápasov s viac ako 30 bodmi, no aj tak jeho 26 bodov a 7 asistencií hosťom stačilo k pohodlnej výhre.

Durant už poslednú štvrtinu navyše presedel na lavičke, keďže pre ňou bol stav 89:59 pre Thunder. Atlanta Hawks prevalcovala Philadelphiu 125:99, v drese víťazov sa darilo veteránovi Eltonovi Brandovi. Na jeho bývalej palubovke si 34-ročný krídelník vytvoril sezónne maximum 18 bodov. Sacramentu nestačil ani 14-bodový náskok v poslednej štvrtine a prehralo na palubovke Dallasu 103:107. K obratu zavelil hviezdny Dirk Nowitzki, ktorý nastrieľal 34 bodov, z toho 12 v rozhodujúcej štvrtej štvrtine.