NBA: Miami nestačilo 30 bodov Jamesa, Houston zastavil Portland

NETKY.SK • 21 Január 2014, 07:31 • 2 min

HOUSTON - Basketbalisti Houstonu Rockets prerušili Portlandu päťzápasovú víťaznú sériu po domácom úspechu 126:113.

Sezónne maximum 31 bodov dosiahol Chandler Parsons, navyše pridal aj desať doskokov a sedem asistencií. Do zostavy sa po štrnástich vynechaných stretnutiach pre zlomeninu ruky vrátil Patrick Beverly a počas 29 minút na palubovke dosiahol sedemnásť bodov.

Pozíciu momentálne najlepšieho tímu ligy potvrdila Indiana, ktorá vyhrala na palubovke Golden State 102:94. Hráči Pacers si vybojovali v prvej štvrtine dostatočný náskok, ktorý nepustili až do záverečného klaksónu. Indiana vyhrala zo štyridsiatich stretnutí už 33.

Miami nestačilo ani 30 bodov LeBrona Jamesa k výhre na palubovke Atlanty. Domáci vyhrali 121:114 aj vďaka 26 bodom Paula Millsapa. Hawks zdolali Heat prvýkrát od 2. januára 2012, v domácom prostredí naposledy pred pondelkom proti tomuto súperovi uspeli 18. novembra 2009. Kôš so záverečnou sirénou v predĺžení v podaní Taja Gibsona rozhodol o výhre Chicaga nad Los Angeles Lakers 102:100. Bulls sa dostali prvýkrát od 27. novembra po ôsmich výhrach z desiatich duelov v tabuľke nad 50 %.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej basketbalovej NBA:
Detroit - Los Angeles Clippers 103:112 (28:26, 25:38, 25:30, 25:18)
Cleveland - Dallas 97:102 (23:30, 14:29, 29:20, 31:23)
Charlotte - Toronto 100:95 (26:11, 29:25, 23:24, 22:35)
Washington - Philadelphia 107:99 (29:23, 32:28, 25:22, 21:26)
New York - Brooklyn 80:103 (16:27, 22:25, 17:19, 25:32)
Memphis - New Orleans 92:95 (20:25, 20:16, 29:27, 23:27)
Atlanta - Miami 121:114 (34:31, 37:39, 26:22, 24:22)
Houston - Portland 126:113 (37:28, 34:28, 35:35, 20:22)
Chicago - Los Angeles Lakers 102:100 po predĺžení (31:26, 18:26, 20:20, 24:21 - 9:7)
Golden State - Indiana 94:102 (21:35, 19:18, 29:24, 25:25)