NBA: Leonard 36 bodmi zatienil Westbrooka

NETKY.SK • 1 Február 2017, 08:37 • 2 min

NEW YORK - Basketbalisti San Antonio nedovolili Russellovi Westbrookovi ani jeden bod v záverečnej štvrtine utorňajšieho zápasu NBA s Oklahomou a odmenou im bolo víťazstvo 108:94.

Najúdernejšia zbraň Thunder aj tak dosiahla 27 bodov a 14 asistencií, ale 36 bodmi ju zatienil Kawhi Leonard a disciplinovanou obranou celý tím Spurs. "Keď hráte proti Russovi, vždy vás to naštartuje. Každá jeho práca s loptou je pre súpera výzvou," priznal Leonard. Tréner Spurs Gregg Popovich si pripísal 1126. víťazstvo v kariére a už ho len jedno delí od vyrovnania rekordu Jerryho Sloana v počte úspechov na lavičke jedného tímu.

Bradley Beal udržal krok s Carmelom Anthonym, jeho Washington zlepšil po dvoch štvrtinách obranu a dosiahol v súboji s New York Knicks 12. januárové víťazstvo, čím sa môže v súťaži pochváliť už iba Golden State. Wizards natiahli šnúru domácich úspechov na 15. V utorok im pomohlo aj polčasové umývanie hláv od trénera Scotta Brooksa. "Nehrali sme svoju obranu, svoj basketbal. Síce sme viedli, ale neboli sme spokojní s naším sústredením a energiou na ihrisku. Do tretej štvrtiny sme dali viac agresivity," prezradil Beal, ktorý 28 bodmi o dva prevýšil hviezdu hostí Anthonyho.

Hrdinom zápasu Toronta s New Orleans bol Kyle Lowry, ktorý v predĺžení 4,3 s pred jeho koncom rozhodol o víťazstve Raptors 108:106 a celkovo zaznamenal 33 bodov a 10 asistencií. A to domáci po dvoch štvrtinách zaostávali o 14 bodov a štvrtý zápas za sebou nemali k dispozícii svojho lídra DeMara DeRozana. Napokon sa tešili zo svojho prvého víťazstva po predlžení v tejto sezóne. "Po polčase to tu vyzeralo ako na pohrebe. Boli sme dolu, ale potom DeMarre Carroll dal do hry viac energie, jemu treba poďakovať za túto výhru," zhodnotil Lowry.