NBA: Jamesovi a spol. nefungovala vo Washingtone obrana

NETKY.SK • 16 Január 2014, 08:36 • 2 min

WASHINGTON - Obhajcovia prvenstva v zámorskej basketbalovej NBA z Miami Heat prehrali deň po prijatí u amerického prezidenta Baracka Obamu zápas s Washingtonom 97:114.

Pre Heat je to už tretí neúspech v rade. Najmä v prvom polčase nefungovala LeBronovi Jamesovi a spol. obrana, v prvej štvrtine inkasovali 43 bodov, čo je pre Wizards najlepší výsledok od roku 2006. Polčasových 69 bodov je pre Washington najlepšia bilancia od roku 2008. Domáci viedli už o 34 bodov, hosťom sa podarilo aspoň skorigovať výsledok. V drese Washingtonu malo sedem hráčov na svojom konte dvojciferný počet bodov.

V Orlande dlho verili, že prerušia sériu neúspechov, napokon však prehrali s Chicagom 125:128 po trojnásobnom prerušení. Pre Magic je to už deviata strata v rade. Tony Parker dal 25 bodov a pridal deväť asistencií a San Antonio predĺžilo v súboji s Utahom (109:105) sériu víťazstiev už na šesť.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí zámorskej basketbalovej NBA:
Orlando - Chicago 125:128 po trojnásobnom predĺžení (20:26, 29:20, 31:27, 21:28 - 10:10, 8:8, 6:9)
Washington - Miami 114:97 (43:18, 26:30, 17:29, 28:20)
Philadelphia - Charlotte 95:92 (24:27, 29:18, 19:23, 23:24)
Boston - Toronto 88:83 (23:25, 22:16, 28:15, 15:27)
Milwaukee - Memphis 77:82 (10:20, 25:22, 25:16, 17:24)
Minnesota - Sacramento 108:111 (23:24, 24:34, 26:25, 35:28)
New Orleans - Houston 100:103 (30:19, 26:26, 25:29, 19:29)
San Antonio - Utah 109:105 (28:25, 22:20, 31:24, 28:36)
Phoenix - Los Angeles Lakers 121:114 (26:27, 28:31, 34:24, 33:32)
Portland - Cleveland 108:96 (26:27, 28:23, 23:25, 31:21)
Golden State - Denver 116:123 (32:35, 26:30, 24:26, 34:32)