NBA: James si roztrhol rukávy a Cleveland zvíťazil

NETKY.SK • 5 November 2015, 07:50 • 2 min

NEW YORK - LeBron James 23 bodmi potiahol Cleveland k štvrtému víťazstvu v sérii, keď domáci basketbalisti zdolali hráčov New Yorku 96:86.

Stredajší súboj NBA však priniesol v podaní lídra Cavaliers aj nečakaný úlet. Po jednom z neúspešných trojkových pokusov si nahnevaný James roztrhol rukávy na drese, ktoré mu podľa jeho slov prekážali pri streľbe. Hráči Clevelandu nastúpili prvýkrát v sezóne v čiernych a k telu priliehavých retrodresoch, ktoré James z princípu neobľubuje.

"Bol som frustrovaný sám zo seba a niečo si to muselo odniesť. Nemohol som si predsa niečo spôsobiť na hlave,“ reagoval LeBron James pre AP. Voľný priechod emóciám mu zrejme pomohol. V poslednej štvrtine zaťažil súperov kôš 11 bodmi a dovtedy vyrovnaný zápas Cavaliers definitívne preklopili na svoju stranu.

Hráči Toronta si predĺžili historicky najlepší vstup do súťaže už na 5 víťazných stretnutí. Silnú Oklahomu zdolali na jej palubovke 103:98, keď v záverečných 6 minútach zmazali 8-bodový náskok domácich, a to najmä zásluhou 28-bodového DeMara DeRozana. Domácim nepomohlo ani v súčte 49 bodov produktívnej dvojice Russell Westbrook - Kevin Durant. Prvýkrát v novej sezóne sa strelci Oklahomy nedostali cez 100 bodov.