NBA: Hill poslal Indianu do predĺženia, po ktorom zvíťazila nad Portlandom

NETKY.SK • 8 Február 2014, 07:23 • 2 min

NEW YORK - Basketbalisti Indiany Pacers zvíťazili v zámorskej NBA nad Portlandom Trail Blazers 118:113 po predĺžení. Výraznou mierou sa na výhre domácich podieľal rozohrávač George Hill, ktorý si s 37 bodmi vytvoril osobné maximum v kariére a navyše úspešnou trojkou v závere normálneho hracieho času si vynútil predĺženie.

V drese Indiany sa strelecky darilo aj krídelníkovi Davidovi Westovi, ktorý dosiahol 23 zo svojich 30 bodov už v prvom polčase. Pacers z posledných štrnástich domácich stretnutí prehrali len raz. Najproduktívnejším hráčom Portlandu bol rozohrávač Damian Lillard s 38 bodmi a 11 doskokmi, zatiaľ čo pivot Robin Lopez si pripísal na účet 17 bodov a 14 doskočených lôpt.

O triumfe basketbalistov Orlanda Magic nad tímom Oklahoma City Thunder 103:102 rozhodol v samotnom závere po brejku Tobias Harris. Vedúci strelec NBA Kevin Durant nazbieral v drese hostí 29 bodov, 12 asistencií a päť doskokov, ale nepremenil posledný pokus po víťaznom koši Harrisa. "Kúzelníci" vyhrali svoj štvrtý domáci duel v sérii? vo forme hrajúci Thunder prehrali len druhýkrát z posledných štrnástich súbojov.