NBA: Golden State už 22:0, triple-double Westbrooka

NETKY.SK • 7 December 2015, 08:09 • 2 min

NEW YORK - Už na 22 zápasov natiahli víťaznú sériu od začiatku tejto sezóny NBA basketbalisti Golden State Warriors. Obhajcovia titulu nezaváhali ani v nedeľu na palubovke Brooklynu a zvíťazili 114:98. Pritom práve Brooklyn je doteraz jediným tímom, ktorý priviedol zápas proti Golden State aspoň do predĺženia. Bolo to ešte 14. novembra a Warriors zvíťazili 107:99.

Stephen Curry potiahol v nedeľu svoj tím k 22. výhre v sezóne 28 bodmi, až 16 z nich nastrieľal v tretej štvrtine. A to začal zápas 3 nepremenenými trestnými hodmi. Warrriors vyrovnali ďalší rekordný zápis. Dosiahli dvanáste víťazstvo v sérii od začiatku sezóny na palubovke súpera, čo sa predtým podarilo iba hráčom New York Knicks v sezóne 1969/1970. "Je to šialené. Všade, kde sa pohneme, fanúšikovia chcú vidieť našich hráčov, či sa im podarí opäť natiahnuť sériu. Tiež si pritom pripadám ako fanúšik," vravel ešte pred zápasom dočasný tréner Warriors Luke Walton.

Oklahoma zdolala Sacramento v tesnom zápase 98:95 najmä vďaka Russellovi Westbrookovi, ktorému sa podaril triple-double: k 19 bodom pridal aj 10 asistencií a 11 doskokov. Jeho útočná dvojička Kevin Durant si pripísal okrem 20 bodov aj 10 strát, ale práve jeho trestné hody 4,4 s pred koncom štvrtej štvrtiny znamenali poistku pre domáce víťazstvo. Pred svojimi fanúšikmi má Oklahoma proti Sacramentu stále stopercentnú bilanciu (14:0) a celkovo 23:4.