NBA: Golden State naďalej bez prehry, v Bostone však vyhrali až po predĺžení

NETKY.SK • 12 December 2015, 07:40 • 2 min

NEW YORK - Basketbalisti Golden State pokračujú v zámorskej NBA v spanilej víťaznej jazde. V noci na sobotu však bola ich tohtosezónna neporaziteľnosť ohrozenosť, keď po riadnom hracom čase aj prvom predĺžení hrali na palubovke Bostonu s domácimi Celtics nerozhodnú partiu.

V druhom nadstavenom čase však potiahol obhajcu trofeje za triumfom elitný rozohrávač Stephen Curry, ktorý si pripísal na konto ďalšie double-double za 38 bodov a 11 doskokov. K tomu pridal osem asistencií a zaznamenal aj šesť trojok.

V ďalšom stretnutí sa Cleveland tešil z presvedčivého triumfu 111:76 nad domácim Orlandom. Cavaliers potiahol 25 bodmi LeBron James a zaslúžil sa tak o rozhodujúci náskok v pomere 83:52 po troch štvrtinách. V záverečnej štvrtej už nehral, no hostia si postrážili pohodlné víťazstvo a s Magic vyhrali už dvanásty vzájomný duel za sebou.