NBA: Durant rozhodol o výhre Oklahomy

NETKY.SK • 28 Január 2014, 07:21 • 2 min

OKLAHOMA - Basketbalista Oklahomy City Kevin Durant rozhodol úspešným smečom 1,5 sekundy pred záverečnou sirénou o víťazstve svojho tímu 111:109 v pondelkovom stretnutí NBA nad Atlantou.

Pre Duranta to bol 41. bod v zápase, trinásť z nich dosiahol v poslednej štvrtine. Thunder v druhom polčase dokázali zlikvidovať štrnásťbodové manko súpera. Najbližšie ich v stredu čaká šláger na palubovke Miami. Durant dosiahol 30 a viac bodov už v jedenástom stretnutí v rade, čo je najdlhšia séria od štrnásťzápasovej Tracyho McGradyho v marci a apríli 2003.

Rozbehnutý Brooklyn zastavilo po víťazstve 104:103 Toronto. Neúspešnú sériu ukončili hráči Minnesoty v Chicagu a po siedmich vzájomných dueloch bez výhry zdolali prvýkrát Bulls (95:86). Až 53 trestných hodov, čo je nové tohtosezónne ligové maximum, hádzali hráči Utahu pri výhre 106:99 nad Sacramentom.