NBA: Druhé predĺženie v Toronte už zvládli domáci

NETKY.SK • 6 Máj 2016, 07:28 • 2 min

TORONTO - Aj druhé semifinále Východnej konferencie NBA rozuzlilo v Toronte až predĺženie, ale vo štvrtok v ňom už ťahali za dlhší koniec domáci, ktorí zvíťazili 96:92 a vyrovnali stav série s Miami na 1:1.

Raptors uspeli napriek iba 42-percentnej streľbe z hry (hostia 49,4). "Víťaziť sa dá rôznymi spôsobmi. Naši hráči, našťastie, našli cestu," uľavilo sa trénerovi Dwyanovi Caseymu. Jeho tímu pomohlo 11 bodov a 7 doskokov pivota Jonasa Valančiunasa v poslednej štvrtine a predĺžení. "Naša obrana bola zlá. Keď sa dostanú k útočným doskokom, ťažko je ich zdolať. A ak dvadsaťkrát nestratíme loptu, bude to v poriadku," vymenoval nedostatky Heat ich kapitán Dwyane Wade. Séria sa sťahuje na Floridu, duel číslo tri je na programe v sobotu.

Semifinále play-off NBA - štvrtok - druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Toronto - Miami 96:92 po predĺžení (29:19, 19:22, 15:24, 23:21 - 10:6) - stav série 1:1
Najviac bodov: Carroll 21, DeRozan 20, Lowry 18 - Dragič 20, Joe Johnson a Wade po 17