NBA: Druhé finále Východu pre Miami

NETKY.SK • 21 Máj 2014, 08:30 • 2 min

INDIANAPOLIS - Basketbalisti Miami zvíťazili v druhom finálovom zápase Východnej konferencie NBA na palubovke Indiany 87:83 a vyrovnali stav série na 1:1.

Vo víťaznom tíme nastrieľali Dwyane Wade a LeBron James 23 a 22 bodov, v domácom družstve si Lance Stephenson 25 bodmi vyrovnal kariérne maximum v play-off. Tretí zápas série hranej na štyri víťazstvá príde na rad v sobotu 24. mája v Miami.

Obhajcovia trofeje z Miami na rozdiel od prvého merania síl na palubovke Bankers Life Fieldhouse výrazne zlepšili defenzívu. Zatiaľ čo v prvom stretnutí dovolili Indiane nastrieľať 107 bodov, teraz to bolo o 24 menej. Heat sa v druhom súboji vyvarovali aj prílišného faulovania. Zatiaľ čo v zápase číslo 1 si pripísali 26 faulov (porovnanie s Pacers 26:15), v druhom o deväť menej (17:16).

Sedem minút a deväťnásť sekúnd pred koncom štvrtej štvrtiny viedli domáci Pacers 73:69. Potom však začal úradovať LeBron James a 9 bodmi v sérii otočil skóre na 78:75 pre hostí. James zaznamenal 12 zo svojich 22 bodov v záverečnej štvrtine a výrazne sa pričinil o definitívny obrat v stretnutí. Wade pridal vo štvrtej časti duelu 10 bodov. "V prvom zápase sme súperovi prenechali diktovať tempo a to sme už druhý raz nemohli dopustiť. Začali sme konečne ´lietať´ po palubovke a začali hrať lepšie v defenzíve. Na videu sme si pred zápasom pozreli chyby, ktoré sme urobili a poučili sa z toho," povedal LeBron James.