NBA: Chicago a Portland víťazne, sú krôčik od postupu

NETKY.SK • 28 Apríl 2014, 08:26 • 2 min

WASHINGTON - Chicago v nedeľňajšom štvrtom zápase štvrťfinále Východnej konferencie basketbalovej NBA udržalo na uzde všetkých ťahúňov domáceho Washingtonu až na jedného - Trevora Arizu - a kruto za to pykalo.

Dvadsaťosemročný krídelník sám rozglejil hosťujúcu obranu šiestimi trojkami a vybavil pre Wizards víťazstvo 98:89 znamenajúce vedenie 3:1 na zápasy. "Čarodejníci" zvládli duel aj bez suspendovaného pivota Neneho, ktorý si odpykal jednozápasový dištanc za surový zákrok na Jimmyho Butlera. Basketbalisti z hlavného mesta USA môžu spečatiť prekvapujúci postup do konferenčného semifinále v utorok v Chicagu. V druhom nedeľňajšom dueli na "východe" nestačili hráči Brooklynu na Toronto a prehrali 79:87, hostia tak vyrovnali stav série na 2:2.

V západnej konferencii je krôčik od postupu do semifinále Portland, ktorý zdolal Houston 123:120 po predĺžení a stanovil stav série na 3:1. Basketbalisti Golden State zvíťazili nad Los Angeles Clippers 118:97 a vyrovnali na 2:2 na zápasy.

Výsledky - nedeľa:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA - štvrťfinále play-off (hrá sa na štyri víťazstvá):
Washington - Chicago 98:89 (28:18, 27:22, 27:22, 16:27) - stav série 3:1
Najviac bodov: Ariza 29 (6 trojok), Beal 18, Gortat 17 - T. Gibson 32, J. Butler 16, Noah 10 (15 doskokov)

Brooklyn - Toronto 79:87 (22:35, 22:16, 23:16, 12:20) - stav série 2:2
Najviac bodov: Pierce 22, Teletovič 12, Garnett a Deron Williams po 10 - DeRozan 24, Lowry 22, A. Johnson 17

ZÁPADNÁ KONFERENCIA - štvrťfinále play-off (hrá sa na štyri víťazstvá)
Golden State - Los Angeles Clippers 118:97 (39:24, 27:24, 23:23, 29:26) - stav série 2:2
Najviac bodov: Curry 33, Iguodala 22, Barnes, D. Green a K. Thompson po 15 - J. Crawford 26, Griffin 21, Paul 16

Portland - Houston 123:120 po predĺžení (23:29, 28:32, 28:23, 27:22 - 17:14) - stav série 3:1
Najviac bodov: Aldridge 29, Batum 25, Lillard 23 - Harden 28, Parsons 26, D. Howard 25