NBA: Charlotte Hornets ukončili sériu prehier, v Houstone žiaril Harden

NETKY.SK • 8 Február 2017, 08:58 • 2 min

New York - Basketbalisti Charlotte v noci na stredu v zámorskej NBA ukončili sedemzápasovú sériu prehier, keď zdolali Brooklyn 111:107. Kemba Walker, Nicolas Batum i Marco Belinelli zaznamenali 17 bodov. Hornets sa naposledy tešili z triumfu 21. januára, keď zvíťazili práve nad Brooklynom.

V súboji s Nets uspeli desiatykrát v rade. "Potrebovali sme takýto výsledok ako soľ. Domáce prostredie jednoducho velí vyhrať," povedal Batum pre oficiálnu stránku profiligy. Kouč hostí Kenny Atkinson bol po zápase nahnevaný. "V prvom polčase sme domácim dovolili vypracovať si výrazný náskok. Opäť sme doplatili na veľké množstvo stratených lôpt."

Dallas prehral s Portlandom 113:114, o zisku dvoch bodov pre Trail Blazers rozhodol necelú sekundu pred koncom C.J. McCollum, ktorý bol s 32 bodmi najlepším strelcom zápasu. "Vedel som, že musím hneď útočiť. Dostal som sa na moje obľúbene miesto, namieril a padlo to do koša," opísal McCollum rozhodujúci moment.

Houston predviedol proti Orlandu ofenzívne predstavenie, keď v prvých dvoch štvrtinách nastrieľal Orlandu 70 bodov a triumfoval presvedčivo 128:104. James Harden pridal k 25 bodom 11 asistencií. Hosťom nepomohlo odvrátiť desiatu prehru z uplynulých 13 zápasov ani 28 bodov Sergea Ibaku.