NBA: Celtics predĺžili víťaznú šnúru, Harden zariadil triumf Houstonu

NETKY.SK • 13 November 2017, 13:02 • 2 min

New York - Basketbalisti Bostonu predĺžili svoju víťaznú sériu v zámorskej NBA už na 12 zápasov. Celtics v noci na pondelok zdolali doma Toronto tesne 95:94, hoci im chýbal elitný rozohrávač Kyrie Irving, ktorý v predošlom dueli so Charlotte utrpel zlomeninu v tvárovej oblasti.

Boston nemá k dispozícii ani ďalšiu oporu Gordona Haywarda, ktorý pre zranenie kolena príde o celú sezónu, napriek tomu slávny klub dokáže vyhrávať a v súčasnosti je lídrom celej súťaže. V zápase s Torontom bol ústrednou postavou Al Horford - autor 21 bodov, ktorý premenil osem z deviatich streleckých pokusov z poľa. "Al hrá ako za mladých čias, má vysokú streleckú efektivitu," pochválil svojho spoluhráča Terry Rozier.

Houston triumfoval na palubovke Indiany 118:95 najmä vďaka Jamesovi Hardenovi, ktorý k 26 bodom pridal 15 asistencií - najviac v tejto sezóne. Rockets mali raketový štart a po šiestich minútach si vypracovali náskok 24:9. "V kabíne sme si povedali, že nesmieme zaspať začiatok a od prvej minúty musíme na súpera vybehnúť. Náš zámer nám dokonale vyšiel," uviedol Harden pre oficiálnu webstránku profiligy.

Hráči Oklahomy City sa proti Dallasu dokázali vyrovnať s absenciami Carmela Anthonyho i Stevena Adamsa. Paul George sa podieľal na víťazstve 112:99 nad Mavericks 37 bodmi. Kľúčový hráč Thunder Russell Westbrook pridal 27 bodov. "Myslím si, že z hľadiska práce v defenzíve to bol náš najlepší výkon v tejto sezóne. V ofenzíve to v prvých dvoch štvrtinách trochu škrípalo, stratili sme veľa lôpt. V ďalšom priebehu zápasu sme však výrazne zlepšili streľbu," pochvaľoval si tréner Oklahomy Billy Donovan.