Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. júl. 2020Ivan
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Hokejista Michal Handzuš sa na kvapku krvi taktiež nechal ochotne prehovoriť
Hokejista Michal Handzuš sa na kvapku krvi taktiež nechal ochotne prehovoriť
27.09.2017 15:44 Šport
Naši športovci podporili ušľachtilú myšlienku!
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.09.2017 15:44 Šport

Naši športovci podporili ušľachtilú myšlienku!Banská Bystrica - Známi slovenskí športovci podporili aj v Banskej Bystrici ušľachtilú myšlienku, ktorá sa spája s Nadáciou SOV. Olympijská kvapka krvi nenechala ľahostajných chodca Mateja Tótha, hokejistu Michala Handzuša a kladivárku Martinu Hrašnovú. Najvzácnejšou tekutinou nešetrili a všetci veria, že pomôžu tým, ktorí sú na pomoc druhých odkázaní.


Pre olympijského víťaza Mateja Tótha nebol odber novinkou, považuje sa už za skúseného darcu. "Ja som aktívny darca krvi, aj keď už dlhšie som na odbere nebol. Mám s tým skúsenosti, no pre nás športovcov je veľmi krátky úsek na darovanie krvi kvôli tréningu, väčšinou to býva jeseň. Navyše sme sa často ocitli aj v karanténe po dlhých cestách, či už v Číne alebo Riu. Ja však rátam s tým, že aj v budúcnosti krv viackrát darujem."

 

Matej Tóth po pozastavení kariéry sa postupne dostáva do klasických koľají. "Trénujem, aj ďalším záležitostiam sa venujem. Udržiaval som sa v pohybe, v lete to ešte nebol systematický tréning, no od septembra sa už rozbieham, pretože v marci by som mal začať súťažiť. Aby som nabral dobrú formu, trvá to dlhšie."

 

Disciplinárna komisia SAZ by mala vyhlásiť ortieľ, ktorý súvisí s nezrovnalosťami v biologickom pase už čoskoro. Matej Tóth: "Už by sa malo finalizovať rozhodnutie našej disciplinárnej komisie, predbežne na budúci týždeň, pevne verím, že bude pre mňa pozitívne. Sú to však záležitosti disciplinárnej komisie a mne sa ťažko k tomu vyjadrovať."

 

Leto strávil Matej Tóth cestovaním, no aj pri rôznych vyšetreniach. "A aj pri počítači, telefónoch," upresnil. "Mal som však viac času, využil som ho na chvíle s rodinou, deťmi a teraz som už nabehol na klasický režim. To hlavné súvisiace s disciplinárkou však už ide mimo mňa, preto sa snažím hlavu odbremeniť od predchádzajúceho psychicky náročného obdobia."

 

Tóth sa neustále objavoval na rôznych akciách. "Bolo ich dosiaľ najviac, otvárame celoslovenský detský projekt s názvom Športová akadémia Mateja Tótha, teraz sa sústredím hlavne na ňu, no zamestnávajú ma aj ďalšie akcie, s propagáciou športu, s motiváciou pre deti."

 

Hokejista Michal Handzuš sa na kvapku krvi taktiež nechal ochotne prehovoriť. "Samozrejme, pre dobrú vec sa vždy spojíme. Chcel som krv darovať viackrát, no vždy nastal nejaký problém. Takéto akcie sú veľmi dôležité, veľa ľudí je na pomoc odkázaná."

 

Handzuš zatiaľ vo svojom klube HC'05 iClinic Banská Bystrica netrénuje. "Ešte si potrebujem dať skontrolovať ruku, definitívne rozhodnutie o pokračovaní kariéry nepadlo, treba dokončiť tento problém. V HC'05 sa vytvorilo kompletne nové mužstvo, začiatok bol taký, aký sa očakával, trochu kostrbatý, no hra sa lepší a nepochybujem, že znovu si klub zahrá o absolútny vrchol. Kvalita sa zvýšila už tradične aj príchodmi zámorských hráčov, skauting je pri tom najdôležitejší, aby sa peniaze nevyhadzovali nazmar. Treba byť v tomto opatrní, aby príchody takýchto hráčov zvyšovalo silu mužstva a potešili divákov."

 

Nadácia Slovenského olympijského výboru pracuje s tromi projektami, medzi ktoré patrí aj Olympijská kvapka krvi. "Náš cieľ je zrejmý," vysvetľuje Dominika Nestarcová, markatingová manažérka Nadácie SOV. "Snažíme sa pomôcť, darovať krv pre tých, ktorí ju najviac potrebujú. Som rada, že sa táto akcia spája so známymi športovcami. Tento rok sme boli v Malackách, Šamoríne, pokračovať sa bude v Košiciach. V budúcnosti by sa mal projekt rozšíriť o ďalšie mestá, počet darcov stúpa."

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok