Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. mar. 2023Blahoslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Logo Národnej ceny spravodlivosti.
Logo Národnej ceny spravodlivosti.
14.09.2021 11:14 Kultúra
Národná cena starostlivosti DOBRÉ SRDCE vyhlási víťazov na gala 21. septembra v bratislavskej Starej Tržnici!
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.09.2021 11:14 Kultúra

Národná cena starostlivosti DOBRÉ SRDCE vyhlási víťazov na gala 21. septembra v bratislavskej Starej Tržnici!Národná cena starostlivosti DOBRÉ SRDCE spozná už čoskoro hrdinov v sociálnych službách. Celonárodná anketa vyhlási najlepších pracovníkov sociálnych služieb počas galavečera 21. septembra v bratislavskej Starej tržnici. Slávnostný program bude moderovať Juraj Bača.


Dojímavé príbehy, celoživotné skúsenosti a ľudia ochotní vždy pomôcť. To je celonárodná anketa o najlepších pracovníkov sociálnych služieb DOBRÉ SRDCE. Porota vyberala finalistov z množstva prihlášok, ktoré posielali zamestnávatelia, nadriadení, klienti, prijímatelia sociálnych služieb, kolegovia, susedia a príbuzní. 

 

 

„Výber finalistov nebol vôbec jednoduchý, pretože prišli veľmi silné životné a profesijné príbehy v každej kategórii. Ale deväť porotkýň sa svojej odbornej úlohy zhostilo s veľkou zodpovednosťou. Každá porotkyňa vybrala z množstva prihlášok troch finalistov,“ vysvetľuje koordinátorka DOBRÉHO SRDCA a predsedníčka APSS v SR Anna Ghannamová.

 

Anketa DOBRÉ SRDCE má 9 kategórií – opatrovateľka, sestra v sociálnych službách, ďalší odborný pracovník v sociálnych službách - sociálny pracovník, fyzioterapeut, asistent liečebnej výživy. Okrem toho je to aj manažér v sociálnych službách, dobrovoľník, samotný poskytovateľ sociálnych služieb, a to bez ohľadu na to, či je verejný alebo neverejný. Aj v tomto ročníku bude kategória novinár o sociálnych službách, pretože sociálne služby sú ťažká a zložitá téma. Rovnako nechýba kategória filantrop a fundraiser pre sociálne služby, lebo bez darcov a tých, čo dary zbierajú, by sociálne služby na Slovensku neprežili najhoršie desaťročie a ani ešte stále reálnu pandémiu. Deviatou kategóriou je DOBRÉ SRDCE za výnimočný počin pre sociálne služby, kde nominanta určuje odborná porota.

 

 

„Na poslednom zasadnutí poroty rozhodovali o víťazovi každej kategórie všetci porotcovia výberom z troch finalistov hlasovaním. Som presvedčená, že je dôležité informovať verejnosť, odbornú i laickú  o tých, čo v pomáhajúcich profesiách môžu byť nasledovaniahodným príkladom pre ostatných. Lebo pomoc blížnemu a kvalita tejto pomoci je to, čo nás definuje ako civilizovanú a slušnú spoločnosť,“ dodáva Anna Ghannamová.

 

Víťazov jednotlivých kategórií sa dozvieme už 21. septembra 2021 v Starej tržnici v Bratislave. Záznam z tohto večera odvysiela RTVS 14.10. 2021 o 20:35 na Dvojke. Autorom ceny, sklenenej plastiky, ktorú získavajú víťazi kategórií, je študent III. ročníka katedry úžitkového umenia VŠVÚ Dominik Pirháč. Vstupenku na podujatie si môžete zakúpiť na tomto linku. Tvárou kampane DOBRÁ SRDCE je herečka Milka Vášáryová. Réžiu galavečera si zobral na starosť Peter Gerža, dokrútky príbehov finalistov v ich prirodzenom prostredí prevzal na svoje bedrá režisér Branislav Gotthardt. Galavečer bude moderovať Juraj Bača. Na 2. ročníku DOBRÉHO SRDCA vystúpia legenda Pavol Hammel, spevák Robo Opatovský, skupiny Korben Dallas a For You a speváčky Emma Drobná a Karin Ann.  

 

    

 

Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb na Slovensku organizuje Národnú cenu starostlivosti DOBRÉ SRDCE po druhýkrát. Prvý ročník sa uskutočnil v roku 2019 a minulý rok anketu vzhľadom na pandémiu nahradilo DOBRĚ SRDCE pomáha, projektom, v ktorom Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb rozdávala členom ochranné pomôcky a PCR testy. reklama


Zdroj: Netky Nora Krchňáková

Foto:  Dobré srdce/ Facebook Dobré srdceNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok