Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. apr. 2021Justína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Dve najvýraznejšie tváre vládneho SMER-SD Robert Fico (vľavo) a Peter Pellegrini (v strede), Richard Raši podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu (vpravo).
Dve najvýraznejšie tváre vládneho SMER-SD Robert Fico (vľavo) a Peter Pellegrini (v strede), Richard Raši podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu (vpravo).
14.01.2020 14:50 Parlamentné voľby 2020
Najväčšie míľníky strany SMER-SD počas obdobia jej vlády
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
14.01.2020 14:50 Parlamentné voľby 2020

Najväčšie míľníky strany SMER-SD počas obdobia jej vládyStrana SMER-SD je najúspešnejším politickým zoskupením, ktoré pôsobí na slovenskej scéne od roku 1999. Za obdobie 20-tich rokov dokázala byť pri moci v dvoch úplných volebných obdobiach, ktoré na Slovensku trvá 4 roky, a v dvoch skrátených dvojročných obdobiach. Dokopy to predstavuje 12 rokov vlády, čo nezaznamenalo zatiaľ žiadne iné politické hnutie v našej krajine.


Úspechy SMER-SD 

Najvýraznejšou osobnosťou strany je od jej vzniku Robert Fico. Od roku 2006 pocítil, ako je to dostať sa k moci, pretože vtedy SMER-SD vyhral po prvýkrát v histórii Slovenskej republiky parlamentné voľby. Najväčšie úspechy vlády SR počas jeho úradu v kresle premiéra sú nasledovné:

 

 • Deficit verejných financií pre rok 2015 bol na úrovni 2,49 %, úroveň verejného dlhu  - 54,9 % HDP za rok 2014 - bola jedna z najnižších z krajín eurozóny. Európska komisia nás následne zaradila do skupiny krajín s najzodpovednejším rozpočtom.
   
 • V roku 2012 bol schválený plán 50 opatrení na zlepšenie výberu daní a proti daňovým únikom. 
   
 • Zaviedla sa daňová podpora firiem investujúcich do výskumu a vývoja vo výške 25 % z nákladov firmy.
   

 

 • Spustené boli prvé z opatrení na podporu inovatívnych podnikateľských projektov, tzv. start-upov.
   
 • Dlhodobo klesajúcu tendenciu má miera nezamestnanosti. (2012 – 14 %, 2016 – 11%, január 2020 – 5,26 %).
   
 • Zvýšenie minimálnej mzdy (v súčasnosti 580 eur), ako aj vianočného príspevku pre dôchodcov.
   

 

 • Zvýšenie objemu financií z rozpočtu EÚ pre programovacie obdobie 2014 – 2020 pre Slovensko  o 10 % napriek celkovému zníženiu objemu pomoci v rámci EÚ o 8,5 %. Slovensko je najúspešnejším členským štátom - každoročne získame 344 eur pomoci na jedného obyvateľa. 
   
 • Slovensko vyrokovalo nakoniec 13-percentný nárast eurofondov v porovnaní s predchádzajúcim obdobím.

 

Vyjadrenia predsedu strany a premiéra SR 

"Tieto veci verejnosť automaticky nevníma, pokiaľ sa nepretavia do zlepšenia životnej úrovne. Aj keď ceny niekoľko mesiacov nerastú, ľudia majú pocit, že je stále hrošie. Ľudia nás nebudú voliť za to, čo sme urobili, ale za to, akú budúcnosť im ponúkneme," vyjadril sa predseda vládnej a najsilnejšej politickej strany na území Slovenskej republiky Robert Fico.

 

 

Súčasný premiér Peter Pellegrini sa vyjadril, že strane sa 4-krát podarilo vyhrať parlamentné voľby. Hlavným cieľom Smeru je podľa neho vo vláde po februárových voľbách udržanie rozvíjania sociálneho štátu."Sme najstabilnejšou politickou stranou v našej krajine a máme šancu na skvelý výsledok aj v ďalších voľbách. Vieme, že strana Smer bude hlavným terčom politických a mediálnych útokov, ale sme zomknutí a presvedčíme občanov, že politika sociálnej demokracie a stabilný prístup musia zvíťaziť," vyhlásil.

 

 

Kandidátka a nové logo

Volebným lídrom strany je pre februárové parlamentné voľby súčasný predseda vlády Peter Pellegrini. Druhý na kandidátke bude predseda strany Robert Fico a tretia v poradí sa predstaví ministerka vnútra Denisa Saková.

 

 

Koncom minulého roku strana prešla aj na iný dizajn svojho loga. Upustila od tradičnej ruže, ktorá ju sprevádzala od jej začiatkov. Namiesto toho je už v logu šípka v tvare písmena "S". Dizajn ide ruka v ruke aj s novým sloganom "nový SMER – zodpovedná zmena", ktorý môže naznačovať stiahnutie sa súčasného predsedu Roberta Fica.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky Lukáš Čief

Foto:  TASR, SITA, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok