Najskôr to vzeralo na debakel, ale Prešov sa proti Macedóncom postaral takmer o dokonalý obrat

NETKY.SK • 29 November 2017, 09:29 • 2 min

SKOPJE - Hádzanári Tatrana Prešov našli v 7. ročníku nadnárodnej SEHA (South East Handball Association) Gazprom League tretieho premožiteľa. V utorkovom zápase 8. kola podľahli v macedónskom Skopje domácemu RK Metalurg tesne 30:31 (13:18), hoci 16 minút pred koncom prehrávali jedenásťgólovým rozdielom. Najlepším strelcom hostí bol s 11 gólmi takmer tradične Bruno Butorac.

Prešovčania ani raz neviedli. Len v úvode I. polčasu bol chvíľu nerozhodný stav (1:1, 2:2). Domáci gól po góle začali budovať svoj náskok, ktorý v 22. min narástol na 15:9. Hostia síce kontrovali na 11:15 a 12:16, ale na prestávku išli s päťgólovým mankom. Kasal sa na prelome polčasov postaral o zníženia na 14:18, ale v 44. min svietil na ukazovateli skóre stav 26:15 pre Metalurg.

Potom Šarišania zabrali, aby odvrátili hroziaci debakel, v 55. min po Butoracovom zásahu zaostávali už len 25:30. V stíhacej jazde pokračovali a dokonca ešte zdramatizovali aj koncovku, tri presné zásahy Butoraca za sebou znamenali zníženie v 60. min na 30:31, ale na prípadný obrat už nezostal Tatranu čas.

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po ôsmom tohtosezónnom vystúpení v súťaži bilanciu 5 víťazstiev - 3 prehry a s 15 bodmi v tabuľke zostali na 2. mieste. Najbližšie stretnutie v SEHA League čaká úradujúceho slovenského šampióna v stredu 6. decembra, keď v 9. kole bude od 17.15 h na svojej palubovke hostiť slovinský RK Gorenje Velenje.

Výsledok - utorok - SEHA Gazprom League 2017/2018 - 8. kolo:

RK Metalurg Skopje (Maced.) - Tatran Prešov (SR) 31:30 (18:13)
Najviac gólov: Jaganjac 9, Tokič a Peševski po 5, Kuzmanovski 5/3 - Butorac 11/3, Hrstka, D. Krok a Číp po 3
pok. hody: 4/3 - 5/3, vylúčení: 2 - 1, rozhodovali: Gubica a Miloševič (obaja Chor.)