Nadal začal rok 2014 singlovým titulom v Dauhe

NETKY.SK • 4 Január 2014, 18:26 • 2 min

DAUHA - Rafael Nadal (Šp.-1) - Gael Monfils (Fr.) 6:1, 6:7 (5), 6:2 za 120 minút.

Víťazom singlového finále na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 Qatar ExxonMobil Open v katarskej Dauhe (dotácia 1 195 500 USD, tvrdý povrch Plexicushion) sa stal najvyššie nasadený Španiel Rafael Nadal, ktorý si v sobotu poradil s nenasadeným Francúzom Gaelom Monfilsom za 120 minút 6:1, 6:7 (5), 6:2. Svetová jednotka si na svoje konto pripísala 61. turnajový triumf, premiérový v Dauhe. V tomto katarskom meste sa R. Nadal prebojoval v roku 2010 do finále, no prehral v ňom s Rusom Nikolajom Davydenkom. Španiel získal 250 bodov do príslušného rebríčka a finančnú odmenu 188 600 USD. V jedenástom vzájomnom zápase si Nadal pripísal deviate víťazstvo nad Francúzom.

Výsledok sobotňajšieho stretnutia finále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 Qatar ExxonMobil Open v katarskej Dauhe (dotácia 1 195 500 USD, tvrdý povrch Plexicushion):