Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
25. mar. 2023Marián
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
05.01.2023 18:00 Domov
Nadácia Dar pomohla 31 žiadateľom v nepriaznivej životnej situácii
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
05.01.2023 18:00 Domov

Nadácia Dar pomohla 31 žiadateľom v nepriaznivej životnej situáciiTRNAVA - Sumou viac ako 3600 eur pomohla Nadácia Dar Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) 31 žiadateľom v nepriaznivej životnej situácii. Od svojho vzniku v roku 2004 adresne pomohla už viac ako 500 rodinám. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.


Príspevok na liečbu bol napríklad odklepnutý pre športovkyňu z okresu Trnava, ktorej bola diagnostikovaná agresívna bakteriálna infekcia. Rodina z okresu Skalica dostala príspevok na rehabilitácie pre syna s viacerými ťažkými diagnózami. Rodičia dcéry z okresu Dunajská Streda, ktorá sa narodila s genetickou chybou, dostali od nadácie príspevok na skenar terapiu. "Prostredníctvom nadácie finančne pomáhame obyvateľom nášho kraja. Ešte pred Vianocami sme rozdelili vyše 3600 eur medzi ďalších žiadateľov. Finančné prostriedky budú použité na preplatenie ich liečebných nákladov a rehabilitácií, nákup zdravotníckych pomôcok či podporu športových aktivít," uviedol Viskupič s tým, že v roku 2022 bolo z nadácie rozdelených celkovo 5010 eur medzi 43 rodín, jedno občianske združenie a jeden športový klub.

 

 

Príjmy nadácie tvoria dobrovoľné príspevky fyzických a právnických osôb. Okrem toho nadácia prijíma aj dve percentá z daní z príjmov. "Obzvlášť tento rok sa obraciame na všetkých dobrých ľudí, ktorí chcú pomôcť druhým," uviedla správkyňa nadácie Ivana Ondrušková. Nadácia pravidelne organizuje napríklad zbierky šatstva, potravín či drogérie. V decembri usporiadala charitatívne bazáre na Úrade TTSK a na nádvorí Divadla Jána Palárika v Trnave. Výnos z oboch akcií bude použitý na pomoc chorým ľuďom a obyvateľom kraja na prekonanie zložitých životných situácií. Od roku 2004 rozdelila takmer 200.000 eur, z toho viac ako 155.000 eur fyzickým osobám, predovšetkým na zabezpečenie starostlivosti o zdravotne znevýhodnených či na preklenutie ťažkej životnej situácie. Pomoc od nadácie dostalo doposiaľ 501 rodín a 29 organizácií. reklama


Zdroj: TASR / KB Netky

Foto:  FB Trnavský samosprávny krajNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok