Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
24. apr. 2018Juraj
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
11.01.2017 17:52 Ekonomika
Nadácia automobilky Kia v Žiline podporila 181 projektov sumou 1,6 milióna eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.01.2017 17:52 Ekonomika

Nadácia automobilky Kia v Žiline podporila 181 projektov sumou 1,6 milióna eurŽILINA – Nadácia Kia Motors Slovakia podporila v roku 2016 celkovo 181 filantropických projektov sumou viac ako 1,6 milióna eur. Na podujatí Región v pohybe – prvý rok Nadácie Kia Motors Slovakia o tom dnes v Žiline informoval správca nadácie Dušan Dvořák.


"Medzi najväčšie projekty patrila rekonštrukcia a revitalizácia Parku Ľ. Štúra v Žiline a komplexná rekonštrukcia budovy pediatrie a detskej ortopédie spolu s vybudovaním troch úplne nových ambulancií urológie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline. Trojicu najväčších projektov dopĺňa vyasfaltovanie cyklochodníka BikeKIA, realizované v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom," uviedol správca nadácie.

 

Pripomenul, že minulý rok zrealizovali projekty predovšetkým v oblasti zdravotníctva, školstva, ale aj obnovy parkov a mestskej zelene. "Uskutočnené aktivity podporili rozvoj žilinského regiónu, o čom svedčí i pozitívna spätná väzba zo strany verejnosti. V tomto roku chceme priniesť nové a nápadité riešenia v oblasti technického vzdelávania, podporiť športové aktivity a začať budovanie novej cyklotrasy. Tešíme sa na nové výzvy," podotkol Dvořák.

 

Nadácia automobilky predstavila aj novú stratégiu podpory do roku 2020. "Jej cieľom bude rozvoj vzdelávania a športu so zameraním sa na deti a mládež. Strategickým projektom na štyri roky bude budovanie cyklotrás. Prvou aktivitou nadácie v roku 2017 je zamestnanecký grantový program orientovaný na šport," doplnil správca nadácie.

 

"Nasledujúce štyri roky sa v Nadácii Kia Motors Slovakia zameriame predovšetkým na oblasť vzdelávania a športu. Mladá generácia je budúcnosťou každého národa na svete. Chceme vytvoriť deťom a mladým ľuďom zo žilinského regiónu nové možnosti pre ich osobný rozvoj a v spolupráci s našimi partnermi vytvárať lepší svet okolo nás," povedal predseda správnej rady Nadácie Kia Motors Slovakia Eek-Hee Lee.

 

Rok 2017 odštartuje podľa správcu nadácie zamestnanecký grantový program orientovaný na rozvoj športových aktivít detí a mladých ľudí. "Zamestnanci automobilky budú môcť odporučiť a podporiť projekt, ktorý považujú za zmysluplný a nápomocný pri rozvoji detí a mládeže v žilinskom regióne. Druhý zamestnanecký grantový program bude zameraný na podporu inovatívnych programov v oblasti vzdelávania. Pre oba grantové programy vyčlenila nadácia v roku 2017 sumu 300.000 eur. Obe výzvy na predkladanie projektov budú zverejnené už v januári," dodal Dvořák.

 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok