Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. dec. 2022Barbora
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
21.11.2022 08:31 Ekonomika
Nábytkárska firma Krošlák investuje do fotovoltiky 300.000 eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.11.2022 08:31 Ekonomika

Nábytkárska firma Krošlák investuje do fotovoltiky 300.000 eurNITRIANSKA BLATNICA - Slovenská nábytkárska spoločnosť Krošlák so sídlom v Nitrianskej Blatnici v okrese Topoľčany investuje v najbližších dvoch kvartáloch 300.000 eur do fotovoltiky. Spoločnosť sa tak rozhodla urobiť v rámci proaktívneho čelenia všeobecnej energetickej kríze a v záujme zvýšenia trvalej udržateľnosti svojho podnikania, povedal konateľ firmy Samuel Krošlák.


Podľa konateľa firmy pokryje fotovoltika polovicu spotreby elektriny. Úsporu si sľubuje aj od renovácie plynových kotlov a kompresorov, ktorú firma spustila v septembri tohto roka a zatiaľ do nej investovala 40.000 eur. Na rast cien vstupov zareagovala spoločnosť aj ďalšími opatreniami. Už v roku 2019 v celej firme prešli na LED svietidlá a vlani sprevádzkovali nový prístroj na orezávanie látok, ktorý je o 60 % energeticky úspornejší. "Zabezpečili sme kompatibilitu výrobného toku a presunuli sme niektoré pracoviská, aby sme v zime vykurovali čo najmenší priestor. Vykonali sme všetky nevyhnutné kroky, bez ktorých by sa náklady na energie premietli do cien našich produktov vo výške, ktorú by väčšina zákazníkov neakceptovala," skonštatoval Krošlák. Spoločnosť vznikla v roku 1991 a popri produkcii čalúneného nábytku sa zaoberá aj kovovýrobou. Aktuálne zamestnáva 150 zamestnancov a týždenne vyrobí 400 kusov nábytku pre maloobchodnú sieť aj B2B odberateľov prevažne zo zahraničia. Približne 90 % doterajšieho odbytu našlo uplatnenie vo veľkoobchodnom sektore, a to predovšetkým v Nemecku. Pred štyrmi rokmi však firma spustila proces transformácie z výrobného podniku na produktovo orientovanú spoločnosť. Prebytkami a inými materiálmi z výroby zásobuje svoj dcérsky projekt v Nitrianskej Blatnici, sociálny podnik Upcycle. Nezisková organizácia orientovaná na zapojenie ľudí znevýhodnených na trhu práce vznikla v roku 2021 a má ambíciu rastu na 15 až 20 stabilných výrobných pracovníkov. reklama


reklama


Zdroj: TASR / KB NetkyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
BANNER_13_REPLACE
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok