Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. jan. 2023Emil
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Logo meny euro pred budovou Európskej centrálnej banky vo Frankfurte nad Mohanom, Nemecko.
Logo meny euro pred budovou Európskej centrálnej banky vo Frankfurte nad Mohanom, Nemecko.
23.09.2020 15:40 Domov
REPORTÁŽ: Na zvládnutie koronakrízy by sme mali od EÚ dostať takmer 800 miliónov eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.09.2020 15:40 Domov

REPORTÁŽ: Na zvládnutie koronakrízy by sme mali od EÚ dostať takmer 800 miliónov eur



BRATISLAVA - Slovensko by malo mať od Európskej komisie k dispozícii 780 miliónov eur na zvládnutie krízy spôsobenej pandémiou ochorenia COVID-19. Informovala o tom ministerka investicií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) po dnešnom rokovaní vlády SR.


 

Máme na to tri roky

Ministri na dnešnej schôdzi preberali práve návrh na prerozdelenie financií z novej iniciatívy REACT-EU. Slovenská republika bude musieť financie vyčerpať počas nasledujúcich troch rokov.

 

 

"Chceme podporiť najmä náklady na špecifické výkony zdravotných zložiek a bezpečnostných zborov, odmeny pre zamestnancov, ktorí pracujú v prvej línii," uviedla Remišová.

 

Prerozdelenie 

Návrh vlády plánuje rozdelenie financií do štyroch operačných programov. Do programu efektívna verejná správa plánuje dať rezort investícií 113 miliónov eur, do programu ľudské zdroje 449 miliónov eur, do programu potravinovej a základnej materiálnej pomoci 24 miliónov eur a na Integrovaný regionálny operačný program 194 miliónov eur.

 

Udržanie pracovných miest
Ako dodala ministerka, požiadaviek o finančnú podporu od všetkých partnerov a z regiónov bolo desaťnásobne viac, ako je ponúkaná suma od Európskej komisie. "Ďalšiu podporu, ktorú z týchto peňazí plánujeme vyčleniť, je podpora na udržanie pracovných miest, takzvaný kurzarbeit," povedala Remišová.

 

 

Vláda chce špecificky podporiť udržanie pracovných miest aj v športe a kultúre. Podporiť plánujú aj "najodkázanejších", školy, a tých, ktorých poškodili kapacitné obmedzenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

 

Súvisiaci článok: Remišová predostrela, koľko peňazí pôjde na rozvoj kultúry a športu

 

Čas do konca roka 
Legislatívu k tomuto balíku peňazí musí Európsky parlament schváliť do konca roka. Ako uviedla Remišová, tento čas chcú využiť na prípravu, rokovania s Európskou komisiou a prípravu a revíziu operačných programov. Presné sumy podpory vláda oznámi pravdepodobne až v decembri.
 



reklama


reklama


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Netky Mariš Bednár, Pixabay, Pexels



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok