Na úvod víťazstvá Američaniek a Kanaďaniek

NETKY.SK • 8 Február 2014, 16:33 • 2 min

SOČI - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí hokejistiek na ZOH 2014 v Soči.

V úvodnom zápase ženského hokejového turnaja na zimných olympijských hrách v Soči zvíťazili v súboji A-skupiny reprezentantky Spojených štátov amerických nad Fínkami 3:1. Američanky sa ujali vedenia v Šajba aréne hneď v prvej minúte duelu zásluhou Hilary Knightovej, poistku pridala v druhej tretine Kelli Stacková a štyri minúty pred koncom druhej časti skórovala aj Alex Carpenterová. Európanky dosiahli gól až necelých päť minút pred koncom duelu a nezostal im čas na zdramatizovanie stretnutia.

V druhom sobotňajšom dueli zvíťazili Kanaďanky nad reprezentantkami Švajčiarska 5:0. Čiarovou rozhodkyňou bola aj Slovenka Michaela Kúdeľová. "Javorovým listom" sa vydaril vstup do turnaja bez inkasovaného gólu podobne ako pred štyrmi rokmi, keď v otváracom dueli ZOH vo Vancouveri zdolali Slovenky vysoko 18:0.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí hokejistiek na ZOH 2014 v Soči:

A-skupina (Šajba aréna, Soči):

USA - Fínsko 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: 1. Knightová, 28. Stacková, 36. Carpenterová - 56. Tapaniová
Vylúčené: 2:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hertrichová (Nem.) - Björkmanová (Švéd.), Gagnonová (Kan.)

Kanada - Švajčiarsko 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Góly: 2. Larocquová, 7. Watchornová, 24. Wickenheiserová, 33. Poulinová, 37. Johnstonová
Vylúčené: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Hovová (Nór.) - Hanrahanová (USA), Kúdeľová (SR)