Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
4. dec. 2021Barbora
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Očkovanie odmietajú, pretože neveria účinnosti vakcín.
Očkovanie odmietajú, pretože neveria účinnosti vakcín.
27.07.2021 06:05 Domov
Na Slovensku narastá počet ľudí, ktorí odmietajú očkovanie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.07.2021 06:05 Domov

Na Slovensku narastá počet ľudí, ktorí odmietajú očkovanieBRATISLAVA - Od mája výraznejšie narástol počet ľudí, ktorí očkovanie odmietajú. Ako vyplýva z výskumu s názvom Ako sa máte, Slovensko?, ktorý iniciuje Slovenská akadémia vied, MNFORCE a Seesame, je to o viac ako 5 percentuálnych bodov z májových 30,9 percenta na 36 percent.


Ochota dať sa zaočkovať zostáva od marca na pomerne stabilnej úrovni.zaočkovaných alebo ochotných dať sa zaočkovať je 51,7 percenta, čo predstavuje oproti máju nárast iba o 3 percentá.

 

 

Povinné očkovanie odmieta väčšina, teda 61,9 percenta respondentov, pri názoroch na miernejšie epidemické opatrenia pre zaočkovaných je pomer ich zástancov a odporcov vyrovnanejší. Desiata vlna výskumu sa uskutočnila od 15. do 20. júla.

 

Zmena postoja v prípade...
29,8 percenta opýtaných, ktorí odmietajú očkovanie, by zmenilo svoj postoj, ak by sa dostatočne preukázalo, že vakcíny sú bezpečné a získajú riadnu registráciu v liekovej agentúre; 14,3 percenta tých respondentov, ktorí odmietajú očkovanie, by zmenilo svoj postoj, ak by sa mohli zaočkovať u svojho lekára a 12,5 percenta by zmenilo svoj postoj, ak by prišla ďalšia vlna epidémie a znova by sa zaplnili nemocnice a zomieralo by veľa ľudí.

 


Za povinné očkovanie pre všetkých, ktorým to umožňuje zdravotný stav, je 31,2 percenta respondentov, odmieta ho 61,9 percenta respondentov a 7,6 percenta respondentov nevie túto otázku posúdiť. Takéto povinné očkovanie schvaľuje 54,9 percenta, teda väčšina už zaočkovaných respondentov.

V predchádzajúcich výskumoch evidovali pomerne veľká skupina respondentov, ktorí ešte neboli rozhodnutí ,či sa dajú zaočkovať.

 

 

"Najnovší výskum ukazuje, že skupina nerozhodnutých sa zmenšuje a väčšia časť z nich sa zaraďuje skôr do tábora odmietačov očkovania. Postoje k povinnému očkovaniu a k platnosti miernejších epidemických opatrení rozdeľujú spoločnosť do dvoch táborov: už zaočkovaní väčšinovo podporujú obidve opatrenia, nezaočkovaní sú ešte výraznejšie proti," uviedol Robert Klobucký zo Sociologického ústavu SAV.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky LC

Foto:  Pixabay, UnslashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok