Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
16. aug. 2022Leonard
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Úradujúci minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek (Most-Híd)
Úradujúci minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek (Most-Híd)
19.03.2018 12:11 Domov
Na Slovensko zavítalo o niekoľko miliónov viac turistov ako uvádzajú štatistiky, myslí si rezort dopravy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.03.2018 12:11 Domov

Na Slovensko zavítalo o niekoľko miliónov viac turistov ako uvádzajú štatistiky, myslí si rezort dopravyBRATISLAVA - Skutočný počet zahraničných turistov, ktorí v minulom roku zavítali na Slovensko, môže byť podľa Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR o niekoľko miliónov vyšší, než uvádzajú oficiálne štatistiky.


Rezort dopravy tvrdí, že to zistil prostredníctvom projektu monitoringu počtu zahraničných turistov na základe anonymizovaných dát zo SIM kariet mobilných telefónov. Spracované dáta podľa ministerstva naznačujú, že na Slovensko prišlo takmer trikrát viac zahraničných návštevníkov, ako sa pôvodne predpokladalo.

 

"Presnejšie dáta o turistoch, ktorí k nám prichádzajú zo zahraničia, nám pomôžu lepšie propagovať Slovensko na zahraničných trhoch a aj odborníkom na cestovný ruch lepšie pripraviť ponuku produktov v cestovnom ruchu," priblížil úradujúci minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

 

Kým oficiálne ubytovacie štatistiky hovoria podľa rezortu o zhruba dvoch miliónoch zahraničných turistov, analyzované dáta ukazujú, že na území Slovenska bolo aktívnych viac ako šesť miliónov zahraničných mobilov. Zo získaných dát sa napríklad podarilo zistiť, že kým oficiálne štatistiky evidujú 25.051 návštevníkov z Holandska, podľa analýzy SIM kariet tu bolo viac ako 218.000 ľudí s holandským telefónnym číslom.

 

"Musíme podrobne analyzovať tieto údaje. V prípade Holanďanov za nimi môže byť napríklad ich obľuba cestovania v karavanoch, a tak sa logicky neobjavia v štatistike ubytovaných hostí," doplnil štátny tajomník ministerstva dopravy Peter Ďurček (nominant SNS).

 

Práve takéto spracovanie dát v oblasti cestovného ruchu je podľa ministerstva jedným z výsledkov moderného a efektívneho riadenia služieb v cestovnom ruchu po prechode propagácie Slovenska zo zrušenej Slovenskej agentúry pre cestovný ruch priamo pod rezort dopravy.

 

"Ministerstvo dopravy je pripravené poskytnúť zozbierané dáta všetkým relevantným subjektom pre ich ďalšiu analýzu," avizovala hovorkyňa rezortu Karolína Ducká. Tento typ dát je podľa nej možné využiť aj pri tvorbe akčných plánov v menej rozvinutých regiónoch, keďže je možné presne cieliť produkty v cestovnom ruchu na turistov, ktorí tieto regióny navštevujú.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok