Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. apr. 2018Vojtech
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Lillie Nicole McCloud
Lillie Nicole McCloud
15.02.2017 14:34 Relax
Na plese Hodiny deťom zaspievajú Lillie Nicole McCloud aj Marcel Palonder
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.02.2017 14:34 Relax

Na plese Hodiny deťom zaspievajú Lillie Nicole McCloud aj Marcel PalonderBRATISLAVA - Nadácia pre deti Slovenska vyhlásila 18. ročník Grantového programu Hodina deťom. Financie, ktoré vyzbiera počas celého roka podporia aktivity pre deti a mladých ľudí na celom Slovensku prostredníctvom rôznych organizácií.


O jej podporu sa môžu uchádzať nielen mimovládne organizácie, ale aj školy či samosprávy. "Zbierka Hodiny deťom je najstaršia zbierka na Slovensku, do ktorej prispievajú ľudia z celého Slovenska, dá sa do nej prispieť rôznym spôsobom a po celý rok," uviedla dnes na tlačovej konferencii v Bratislave Dana Rušinová, správkyňa a výkonná riaditeľka Nadácie pre deti Slovenska s tým, že výťažok zo zbierky nadácia uzatvorí na konci mája a rozdelí v Grantovom programe Hodina deťom. Výzvu na podávanie žiadostí o podporu už zverejnila 7. februára.

 

"Do 20. marca si organizácie z celého Slovenska, ktoré pracujú s deťmi a mladými ľuďmi, môžu podávať žiadosti na podporu ich projektov. Z verejnej zbierky, ktorej ročník uzavrieme na konci mája, rozdelíme financie a podporíme najskvelejšie projekty zo všetkých regiónov Slovenska," podčiarkla Rušinová s tým, že o podporu sa môžu uchádzať projekty v štyroch kategóriách - dieťa a jeho radosti, dieťa a jeho starosti, dieťa a jeho škola, dieťa a jeho komunita. "Sú to projekty nielen neziskových organizácií, podporujeme aj projekty, ktoré nám dávajú samosprávy, inštitúcie vyšších územných celkov, štátne inštitúcie, cirkevné organizácie. Pre nás je dôležité, že tieto projekty pracujú s deťmi a mladými ľuďmi až do 30 rokov," dodala. Podávanie projektov, žiadostí o finančný príspevok je možné len cez online aplikáciu na www.nds.sk. Všetky informácie o grantovom programe nájdu záujemcovia TU.

 

Nadácia pre deti Slovenska oslovuje verejnosť prostredníctvom známej televíznej šou (17 rokov), verejnej zbierky v uliciach (10 rokov), ale aj Benefičného plesu Hodiny deťom, ktorý má za sebou úspešných päť ročníkov. S myšlienkou vytvoriť toto charitatívne podujatie prišla spoločnosť SpicyBrown v Trenčianskych Tepliciach v roku 2012 z potreby agentúry poďakovať svojim klientom a zároveň snahy podporiť charitatívny projekt na pomoc deťom. Benefičný účel podujatia v jeho 6. ročníku podporili spevák, hudobník a skladateľ Marcel Palonder a Simona Machovičová, choreografka a tanečníčka CreDance. "Vyzbierané finančné prostriedky od všetkých hostí plesu pôjdu priamo do verejnej zbierky Hodina deťom, aby sme čo najviac organizácií podporili v 18. ročníku," uviedla pre TASR Stella Hanzelová z Nadácie pre deti Slovenska.

 

Zahraničnou hviezdou plesu Hodiny deťom, ktorý sa uskutoční 18. februára, bude americká speváčka Lillie Nicole McCloud. Marcel Palonder patrí medzi slovenských umelcov, ktorí podporujú Hodinu deťom od začiatkov charitatívnej televíznej šou. Na benefičnom plese v Kursalone v Trenčianskych Tepliciach sa predstaví aj s tanečným sprievodom. "CreDance bude tancovať, ja budem spievať naživo s klavírom," povedal pre TASR spevák, pre ktorého je podpora Hodiny deťom umeleckou povinnosťou: "Je to spoločenská, príjemná povinnosť, každý umelec by mal mať nejakú charitatívnu činnosť vedľa svojej komerčnej činnosti, je to úplne normálna záležitosť, podporujem to odkedy som na scéne."reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  internetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok