Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. feb. 2023Zdenko
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Katedrála Notre-Dame nazývaná aj Chrám Matky Božej v Paríži
Katedrála Notre-Dame nazývaná aj Chrám Matky Božej v Paríži
15.06.2019 08:05 Zaujímavosti
Na obnovu katedrály Notre-Dame bola darovaná necelá desatina z prisľúbených stoviek miliónov eur
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.06.2019 08:05 Zaujímavosti

Na obnovu katedrály Notre-Dame bola darovaná necelá desatina z prisľúbených stoviek miliónov eurPARÍŽ - Na obnovu katedrály Notre-Dame v Paríži bola darovaná necelá desatina z prisľúbených stoviek miliónov eur, oznámilo v piatok francúzske ministerstvo kultúry.


Odovzdaných bolo len 80 z 850 miliónov eur sľúbených na rekonštrukciu tejto ikonickej historickej pamiatky - a väčšina prišla v malých sumách darovaných bežnými ľuďmi, napísala tlačová agentúra AFP.

 

Dvaja najbohatší muži Francúzska, magnáti v módnom priemysle Bernard Arnault a Francois-Henri Pinault, prisľúbili medzi prvými celkovo 300 miliónov eur. Svoj záväzok dali verejne krátko po tom, čo stredoveký chrám zničil požiar, ktorý pred dvoma mesiacmi šokoval svet.

 

Klenutý strop katedrály Notre-Dame "sa môže stále kedykoľvek zrútiť", varoval v piatok minister kultúry Franck Riester. Zároveň potvrdil spomínaný fakt, že sľuby sa na peniaze menia pomalým tempom.