Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. okt. 2019Vendelín
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
13.07.2018 12:07 Domov
Na niektoré univerzity si môžu záujemcovia podať prihlášky aj v lete
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
13.07.2018 12:07 Domov

Na niektoré univerzity si môžu záujemcovia podať prihlášky aj v leteBRATISLAVA – Na niektorých verejných, štátnych, ale aj súkromných univerzitách si môžu záujemcovia o vysokoškolské štúdium podať prihlášku v rámci druhého kola ešte aj v júlových a augustových termínoch. Uchádzači si pritom vo viacerých prípadoch môžu zvoliť dennú alebo externú formu štúdia.


Druhé kolo prijímacích pohovorov vypisujú len tie fakulty, ktoré si v prvom kole nevybrali dostatočný počet vhodných uchádzačov na štúdium. Druhé kolo prijímacích pohovorov organizuje na niektorých fakultách napríklad Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre. "Záujemcovia o štúdium si môžu podať prihlášku na SPU na Fakultu agrobiológie a potravinových zdrojov do 3. augusta, na Technickú fakultu do 10. augusta, na Fakultu záhradníctva a krajinného inžinierstva do 10. augusta, na Fakultu biotechnológie a potravinárstva do 20. júla a na Fakultu európskych štúdií a regionálneho rozvoja do 27. júla," informoval prorektor pre vzdelávanie SPU v Nitre Milan Šimko.

 

V júli a auguste si môžu záujemcovia podať prihlášky v bakalárskom stupni na viacerých fakultách univerzít na celom Slovensku. Ide napríklad o Slovenskú technickú univerzitu v Bratislave, Univerzitu Komenského v Bratislave, Žilinskú univerzitu v Žiline, Prešovskú univerzitu v Prešove, ale aj Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre. Záujemcovia sa môžu prihlásiť aj na Katolícku univerzitu v Ružomberku, Technickú univerzitu vo Zvolene, Trenčiansku univerzitu Alexandra Dubčeka v Trenčíne či na Technickú univerzitu v Košiciach. Informujú o tom jednotlivé weby univerzít.

 

Druhé kolo prijímacích pohovorov nevypisuje napríklad Ekonomická univerzita v Bratislave.

 

Dostatok miest pre uchádzačov o bakalárske štúdium je aj na súkromných vysokých školách. Termíny na podanie prihlášok sú na viacerých školách do konca augusta, v niektorých prípadoch až do konca septembra.

 

Záujemca o vysokoškolské štúdium si môže podať akýkoľvek počet vysokých škôl. O spôsobe prijatia na bakalárske štúdium rozhodujú jednotliví dekani fakúlt.

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok