Testovaných na slovensku
183764
Infikovaných na slovensku
1526
Infikovaných svetovo
6596550
Úmrtí svetovo
388423
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. jún. 2020Lenka
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
30.05.2019 15:58 Domov
Na nadstavbové a pomaturitné štúdium je možné ešte podať prihlášku
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.05.2019 15:58 Domov

Na nadstavbové a pomaturitné štúdium je možné ešte podať prihláškuBRATISLAVA - Už len do 31. mája môžu absolventi stredných škôl podávať prihlášky na nadstavbové a pomaturitné štúdium. Prihlášky sa posielajú riaditeľovi vybranej strednej školy.


V prípade neúspešných uchádzačov o štúdium na vysokej škole je termín predĺžený do 31. júla. O tom informoval odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

 

Nadstavbové štúdium je určené pre absolventov trojročných učebných odborov stredných odborných škôl, ktorí už majú ukončené stredné odborné vzdelanie. V študijných odboroch sa zohľadňuje nadväznosť na absolvovaný učebný odbor.

 

"Uchádzači majú na výber z odborov, ako sú napríklad strojárstvo, elektrotechnika, výroba potravín, dopravná prevádzka či podnikanie v remeslách a službách. Štúdium trvá minimálne dva roky. Organizuje sa ako denné štúdium, externé štúdium alebo ako kombinované štúdium. Ukončuje sa maturitnou skúškou," uviedlo ministerstvo školstva.

 

V školskom roku 2018/2019 je v tomto druhu štúdia v dennej i externej forme vyše 7500 žiakov, pričom vlani prijali stredné školy viac ako 4300 žiakov. 

 

 

Pomaturitné štúdium je určené pre absolventov študijných odborov s maturitou, ktorí už získali úplné stredné odborné vzdelanie alebo úplné stredné všeobecné vzdelanie. Stredné školy ponúkajú odbory, ako sú napríklad zubný technik, mechanik počítačových sietí, hospodárska informatika či telová kozmetika.

 

"Organizuje sa takisto ako denné štúdium, externé štúdium alebo ako kombinované štúdium. Trvá podľa druhu a formy štúdia jeden až tri roky. Ukončuje sa záverečnou pomaturitnou skúškou, odbornou zložkou maturitnej skúšky alebo absolventskou skúškou," poznamenal rezort školstva. Tento typ štúdia navštevuje v tomto školskom roku takmer 6400 žiakov, pričom novoprijatých je vyše 3300. 

 

Prvý termín prijímacích skúšok je naplánovaný na posledný júnový týždeň (24. - 30. 6.), druhý termín skúšok sa uskutoční počas posledných dvoch augustových týždňov (12. - 25. 8.). Konkrétny deň konania skúšky stanoví riaditeľ školy. Ten takisto najneskôr mesiac pred prvým termínom prijímacej skúšky zverejní podmienky pre prijatie uchádzačov.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok