Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. jún. 2023Medard
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Na stanici došlo k poklesu tlaku, pravdepodobne v moduloch amerického segmentu
Na stanici došlo k poklesu tlaku, pravdepodobne v moduloch amerického segmentu
20.08.2020 18:24 Zahraničie
Na Medzinárodnej vesmírnej stanici došlo k úniku vzduchu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.08.2020 18:24 Zahraničie

Na Medzinárodnej vesmírnej stanici došlo k úniku vzduchu



MOSKVA - Na Medzinárodnej vesmírnej stanici bol zistený únik vzduchu. Posádka stanice bude na niekoľko dní izolovaná.


Pokles tlaku

Podľa ruskej vesmírnej agentúry Roskosmos bol na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) zistený malý únik vzduchu. Na stanici došlo k poklesu tlaku, pravdepodobne v moduloch amerického segmentu.

 

"Na zistenie príčiny úniku sa v blízkej budúcnosti plánuje izolovať moduly americkej časti stanice uzavretím prielezov," vysvetlili v Roskosmose.

 

Jednou z možných príčin úniku vzduchu je vniknutie mikrometeoritu do tela vesmírnej stanice.

 

Astronauti sú v bezpečí

Únik vzduchu na ISS neohrozuje bezpečnosť stanice a posádky. V piatok pôjdu všetci členovia posádky vesmírnej stanice do ruského modulu, aby monitorovali úroveň tlaku v moduloch segmentu NASA.

 

 

Roskosmos dodal, že urobili také rozhodnutie spolu s americkou vesmírnou agentúrou.

 

Teraz na ISS sú ruskí kozmonauti Anatolij Ivanišin a Ivan Vagner, ako aj astronaut NASA Christopher Cassidy.

 

Nie prvý únik vzduchu

Únik vzduchu na ISS tiež bol zaznamenaný pred dvoma rokmi, 30. augusta 2018. Potom sa ukázalo, že dôvodom bola umelá diera v kozmickej lodi Sojuz.

 

Kozmonauti to utesnili tmelom, ale dôvod tejto diery je stále neznámy.

 

Komisia, ktorá vykonala kontrolu, vylúčila, že loď mohla byť poškodená na Zemi.

 



reklama


Zdroj: RIA Novosti/Netky, Anna Mogilevskaia

Foto:  Pixabay



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok