Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. dec. 2020Oto
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
25.07.2018 10:14 Domov
Na kúpaliskách dochádza aj ku krádežiam, treba dodržiavať niekoľko zásad
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.07.2018 10:14 Domov

Na kúpaliskách dochádza aj ku krádežiam, treba dodržiavať niekoľko zásadBRATISLAVA - Polícia aj počas letného obdobia zaznamenala v Bratislavskom kraji prípady majetkovej trestnej činnosti, ktoré sa uskutočnili priamo v areáloch alebo v blízkosti kúpalísk. Návštevníci by mali preto podľa mužov zákona dodržiavať niekoľko zásad.


Pred opustením motorového vozidla je potrebné skontrolovať, či je uzamknuté a či sú zatvorené všetky okná. "Pri každom, aj krátkodobom opustení vozidla, nenechávajte v ňom autorádio, GPS zariadenie, peniaze, mobil, kufrík, kabelku, doklady a iné cenné veci na viditeľných miestach. V odkladacej skrinke si nenechávajte doklady, rezervný kľúč alebo iné veci. V nočných hodinách parkujte na osvetlených miestach. Zodpovedným prístupom a rešpektovaním odporúčaní ochránite svoj majetok a zabránite prípadnému vlámaniu sa do vášho motorového vozidla," radí Michal Szeiff z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

 

Počas letných mesiacov sa v areáloch prírodných kúpalísk alebo pri bazénoch sústredí väčšia časť návštevníkov. Ich nepozornosť využívajú na páchanie trestnej činnosti i tzv. vreckári. Svedčí o tom prípad, ku ktorému došlo v priebehu tohto mesiaca v areáli jedného z kúpalísk v druhom Bratislavskom okrese. V nočných hodinách odcudzil doposiaľ neznámy páchateľ poškodenému mužovi v priestoroch jedného z podnikov z koženej tašky prevesenej cez rameno mobilný telefón, koženú peňaženku s osobnými dokladmi a finančnou hotovosťou. Pomocou odcudzenej platobnej karty zrealizoval páchateľ následne viacero platieb, celková škoda predstavuje približne 355 eur.

 

Polícia preto radí nebrať si na kúpalisko zbytočné cennosti, platobné karty či veľké sumy peňazí. "Zoberte si so sebou len potrebnú výšku peňažnej hotovosti. Na voľne položené veci na deke má dohliadať jeden z vás. Ak vám totiž bude odcudzený váš majetok z voľne položenej deky, náhradu spôsobenej škody neočakávajte. Využívajte možnosť odložiť si svoje osobné veci do skriniek alebo trezorov, kabelky, tašky a ruksaky, v ktorých máte osobné doklady či peňaženky je potrebné mať blízko pri tele a stále pod kontrolou," odporúča Szeiff.

 

Peňaženku a osobné doklady netreba nechávať na miestach, odkiaľ je ich možné ľahko vybrať, ako je zadné vrecko nohavíc. Platobnú kartu polícia odporúča nosiť oddelene od dokladov a peňazí a v žiadnom prípade si nezapisovať PIN v blízkosti karty. "V prípade odcudzenia karty je nutné bezodkladne kontaktovať banku a požiadať o jej zablokovanie. Ak zistíte, že ste sa stali obeťou zlodeja, prípadne ak spozorujete podozrivú osobu, okamžite kontaktujte políciu na bezplatnom tel. čísle 158," vyzýva Szeiff.

 

Na bezpečnosť návštevníkov frekventovaných kúpalísk budú počas letných mesiacov dohliadať aj policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave formou hliadkovej a obchôdzkovej služby. Policajti budú návštevníkov kúpalísk upozorňovať na zvýšenú pozornosť formou letákov a plagátov s preventívnymi radami týkajúcimi sa prevencie kriminality.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok