Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.07.2019 15:30 Domov
Na dobrovoľnú vojenskú prípravu nastúpilo 44 záujemcov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.07.2019 15:30 Domov

Na dobrovoľnú vojenskú prípravu nastúpilo 44 záujemcovBRATISLAVA – Na výcvik v rámci dobrovoľnej vojenskej prípravy nastúpilo 44 záujemcov. Príprava sa začala začiatkom júla v priestoroch Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine, informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková.


Na dobrovoľný výcvik sa pôvodne prihlásilo 122 uchádzačov. „Aj v počtoch záujemcov o absolvovanie dobrovoľnej vojenskej prípravy sa odzrkadľuje výrazný trend rastu počtu žiadostí o prijatie do štátnej služby profesionálneho vojaka,“ uviedla hovorkyňa.

 

K zvýšeniu záujmu o vojenskú službu prispela podľa rezortu marketingová kampaň na podporu regrutácie, ktorú ministerstvo spustilo v marci.

 

Prijímacím konaním prešlo 44 uchádzačov. Najčastejšími dôvodmi neúspechu v prijímacom konaní na dobrovoľnú vojenskú službu bola podľa Capákovej zdravotná a psychická nespôsobilosť, neúčasť na prijímacom konaní, nedostatočné vzdelanie, rozhodnutie nenastúpiť na výcvik, prípadne zrušenie žiadosti, a chýbajúce doklady.

 

Výcvik by mal trvať 75 dní, účastníci majú zabezpečené bezplatné ubytovanie, stravu, výstroj a výzbroj, ako aj náhradu cestovného. Zároveň získajú finančný príspevok vo výške viac ako 1100 eur. Po absolvovaní dobrovoľnej vojenskej prípravy zložia vojenskú prísahu a budú jedným zo zdrojov pre aktívne zálohy.

 

Posledný povinný vojenský výcvik na Slovensku

 

Poslední vojaci základnej služby narukovali v júlovom nástupnom termíne v roku 2005. Vojenskú prísahu zložili po mesačnom základnom výcviku 29. júla v Kežmarku a Vajnoroch. Posledných 214 vojakov základnej vojenskej služby odišlo do civilu vo štvrtok 22. decembra 2005. 

 

Rozlúčka s poslednými vojakmi základnej vojenskej služby odchádzajúcimi do civilureklama


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok