Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Maroš
Šefčovič

Ivan
Zuzula

Jozef
Menyhárt

Martin
Daňo
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
22. feb. 2019Etela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
e-commerce
e-commerce
12.02.2019 08:00 Ekonomika
Na čo nezabudnúť pri zakladaní e-shopu?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.02.2019 08:00 Ekonomika

Na čo nezabudnúť pri zakladaní e-shopu?Rozhodli ste sa podnikať cez internet a založiť e-shop pre vašu firmu? V súčasnosti je pre mnohé spoločnosti e-shop nutnosťou, avšak veľké percento z existujúcich či nových online obchodov nezotrvá a neprodukuje žiadny profit. Prinášame vám niekoľko tipov, ako vytvoriť e-shop šitý na mieru vašej cieľovej skupiny, ktorý bude pre vás prínosom.


1. Poznaj svoju cieľovú skupinu

 

Medzi najčastejšie problémy e-shopov patrí fakt, že mnohé spoločnosti nevedia, kto je ich zákazník a ako s ním pracovať. Spoločnosti sa pri tvorbe pozerajú na e-shop z vlastného pohľadu a nie z pohľadu zákazníka, čo často vedie k problémom a neefektívnym výsledkom. Zákazníci potrebujú online obchod, v ktorom sa dokážu pohybovať a vyznať. Preto je dôležité sa zamerať na použiteľnosť webu a otestovať, či sa v ňom zákazník dokáže orientovať. Nesmieme zabudnúť ani na pravidelné meranie a vyhodnocovanie dát.

 

 

2. Logicky usporiadaný obsah = väčšia miera konverzie

 

Pri tvorbe obsahu sa treba sústrediť na niekoľko faktorov: správny copywriting, dizajn a rozloženie. Najväčším problémom pri tvorbe webu je, že sa jeho tvorcovia nesústreďujú na tie správne miesta. Plošné popisy kategórií, domovskej stránky a produktov sú tiež dôležité, avšak sústrediť sa treba na tie časti webu, s ktorými sa zákazník dostáva do kontaktu najviac – najfrekventovanejšie sú vstupné stránky, transakčné e-maily a napríklad aj stránky produktov s najväčším potenciálom. Zákazníci sa neradi zamýšľajú a ak do niekoľkých sekúnd nenájdu čo hľadajú, majú tendenciu web opustiť a hľadať iné alternatívy.

 

3. Vždy pripravený na optimalizáciu

 

Proces optimalizácie je nutnosťou pre všetky e-shopy, ktoré chcú byť konkurencieschopné a zotrvať na trhu.  Základom je definovať ciele, ktoré chceme vďaka optimalizácie dosiahnuť a vyhľadať príležitosti, vďaka ktorým ich dosiahneme. Nasleduje technické riešenie a zapracovanie úpravy. Najväčšou nutnosťou je neustále vyhodnocovanie, ktoré by malo byť dlhodobé, aby sme vedeli vyhodnotiť výsledky.

 

4. Symbióza kamennej predajne a e-shopu?

 

Ak vlastníte e-shop ale aj kamennú predajňu, existujú 3 prístupy k ich prepojeniu.

 

- E-shop fungujúci samostatne z vlastného centrálneho skladu, kamenná predajňa by zas naopak mala predávať to, čo má vystavené. Každý predajný kanál má tým pádom mať vlastný „život“.

 

- Akýkoľvek tovar, ktorý si zakúpi zákazník na e-shope, môže vyzdvihnúť v kamennej predajni.

 

- Dokonalá symbióza kamenného obchodu a webu, kedy je prepojené celé zákaznícke konto.

 

 

Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o aktuálnych trendoch a tipoch, ako prevádzkovať úspešný e-shop a tým zvýšiť predaj a svoje príjmy, na Slovensku prebehne unikátna celodenná konferencia CREATIVE summit & EXPO, kde vám skúsení odborníci na prípadových štúdiách a praktických príkladoch ukážu, ako aj vy môžete zlepšiť svoj e‑commerce biznis. Na prednáškach a workshopoch bez komerčných rečí sa ponoríte do hĺbok e-commerce s profesionálmi zo Slovenska a Čiech, ktorí vám radi poradia a zodpovedajú vaše otázky.

 

Cieľom usporiadateľom CREATIVE summit & EXPO je rozvinúť e-commerce na Slovensku a pomôcť spoločnostiam s ich online podnikaním. Konferencia sa bude konať v hoteli x-bionic sphere v Šamoríne 5.4.2019. Lístky kúpite tu.reklama


Zdroj: NETKY GN

Foto:  ShutterstockNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok