Béla
Bugár

Zuzana
Čapútová

Eduard
Chmelár

Gabriela
Drobová

Štefan
Harabin

Marian
Kotleba

Milan
Krajniak

František
Mikloško

Rober
Mistrík

Róber
Švec

Bohumila
Tauchmannová

Juraj
Zábojník

Oskar
Fegyveres

Maroš
Šefčovič
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. jan. 2019Vincent
BratislavaBratislava -7°
Biblia
TV program
Moje Netky
Riaditeľka odboru územného plánu, GIS a životného prostredia BSK Jana Zlámalová
Riaditeľka odboru územného plánu, GIS a životného prostredia BSK Jana Zlámalová
22.03.2017 14:12 Domov
Na bratislavskej konferencii sa dnes na Svetový deň vody diskutovalo o jej ochrane
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.03.2017 14:12 Domov

Na bratislavskej konferencii sa dnes na Svetový deň vody diskutovalo o jej ochraneBRATISLAVA - Ústrednými témami dnešnej odbornej konferencie Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) pri príležitosti Svetového dňa vody boli Koncepcia ochrany a využívania zdrojov povrchovej a podzemnej vody v Bratislavskom samosprávnom kraji a Verejný povodňový núdzový a výstražný servis. NakKonferencii sa zúčastnili odborníci z BSK, ako aj odborníci z Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.


Podľa riaditeľky odboru územného plánu a životného prostredia BSK Jany Zlámalovej bola cieľom dnešnej konferencie ochrana zdrojov povrchovej a podzemnej pitnej vody na území kraja. “BSK obstaral koncepciu ochrany a využívania zdrojov povrchovej a podzemnej vody na území kraja, ktorá bude podkladovým materiálom pre ďalšie konania kraja v súvislosti s ochranou vodných zdrojov a taktiež jej východiskom bude návrh nových regulatívov do územného plánu BSK, ktorá sa týka tejto problematiky,“ povedala Zlámalová. Pripomenula tiež, že problematiku vodných zdrojov by mal riešiť v prvom rade štát a teda ministerstvo životného prostredia.

Okrem ochrany a využívania zdrojov povrchovej a podzemnej vody v Bratislavskom samosprávnom kraji sa na konferencii hovorilo aj na tému Verejného povodňového núdzového a výstražného servisu. “Na území kraja sa zvyknú vyskytovať povodne, či už z prívalových dažďov, alebo na riekach Dunaj či Morava. Je to jeden z hlavných dôvodov, prečo sme túto tému na dnešnej konferencii otvorili a venujeme sa tomu v projekte Verejný povodňový núdzový a výstražný servis,“ informovala projektová manažérka Flood-Serv - Verejný povodňový núdzový a výstražný servis Katarína Vargová.

 

Podľa nej je hlavným cieľom projektu vytvoriť komplexné technologické riešenie protipovodňových opatrení, systém, ktorý bude vopred varovať občanov, že sa k nim blíži nejaká povodeň, že im hrozí nebezpečenstvo. Projekt by mal byť dostupný verejnosti a zároveň by mal obsahovať modul edukačného charakteru určený najmä pre samosprávy, starostov, primátorov či dobrovoľníkov, ako postupovať v takýchto situáciách.

Koncepcia ochrany a využívania zdrojov povrchovej a podzemnej vody v Bratislavskom samosprávnom kraji by mala byť hotová do konca apríla a následne predložená poslancom zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja na júnovom zasadnutí.
 reklama


Zdroj: SITA

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok