Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
01.02.2018 09:09 Relax
Mysleli ste si, že ak urobíte 10-tisíc krokov denne, polepší sa vášmu zdraviu? OMYL!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.02.2018 09:09 Relax

Mysleli ste si, že ak urobíte 10-tisíc krokov denne, polepší sa vášmu zdraviu? OMYL!TOKIO – Mýtus zo 60. rokov, ktorý tvrdil, že ak urobíte denne približne 10-tisíc krokov budete fit, je v skutočnosti iba prežitkom spoločnosti Už dávno tomu tak nie je.


Tento mýtus, ktorý k nám prišiel z Japonska bol len marketingovým ťahom a súčasťou kampane jednej spoločnosti. BBC uviedla, že v roku 1964, kedy sa mala konať olympiáda, japonská firma využila túto svetovo uznávanú udalosť vo svoj prospech.

 

Tá v tom čase na trh uviedla nový prístroj na meranie krokov, ktorý pomenovali Manpo-Kei, čo v preklade znamená Merač 10 000, na čom postavila aj celú reklamu k produktu. A takto sa teda zrodil mýtus, že ak urobíte 10 000 krokov denne polepšíte nie len svojmu zdraviu, ale aj ostanete fit.

 

Ak nerobíte napríklad v gastronómii, tento počet je veľmi ťažko dosiahnuteľný a na naše zdravie nemá nijak obzvlášť blahodarne účinky.

 

Pre vyriešenie tejto otázky sa BBC obrátila na odborníkov, aby vylúskli pravdivosť tohto tvrdenia.

Tí si prizvali skupinu dobrovoľníkov a rozdelili do dvoch skupín.

 

Jedna z nich sa snažila o pokorenie 10 000 krokov, čo im zabralo prakticky celý deň. Druhá skupina si dala v priebehu dňa tri desaťminútovky intenzívnej chôdze, čo sa dalo omnoho lepšie naplánovať a prispôsobiť pracovnému režimu. 

 

Prieskum ukázal, že druhá skupina dokázala urobiť približne 3 000 krokov, pričom ich fyzická aktivita bola o 30% vyššia, teda aj prospešnejšia ako tá, ktorú vynaložili dobrovoľníci z prvej skupiny, ktorí chodili takmer celý deň. reklama


reklama


Zdroj: netky KZ

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok