Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. jan. 2022Bohuš
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Muž grgajúci každých sedem minút
Muž grgajúci každých sedem minút
19.02.2021 11:18 Zdravie
Muž z Briminghamu trpí záhadnou chorobou, ktorá ho neustále núti grgať
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.02.2021 11:18 Zdravie

Muž z Briminghamu trpí záhadnou chorobou, ktorá ho neustále núti grgaťBIRMINGHAM - Bývalý taxikár z Birminghamu doslova pregrgal posledných osem mesiacov života.


Michael O'Reilly, ktorý ma 61 rokov, trpí zvláštnou chorobou. Povedal, že  celé sa to začalo veľmi náhle po vypití šálky čaju vlani v júni a odvtedy grganie pokračujeLekári ešte stále nediagnostikovali o akú chorobu presne ide.

 

 

 

Ako to celé začalo?

 

„Začalo sa to jediným grgnutím z vypitia šálky čaju vlani v júni. Bolo to predtým, ako som šiel na golfové ihrisko a chlapík, s ktorým som sa hrával, mi dal pár sladkostí, aby mi pomohol. Ale zdalo sa, že sa to len zhoršuje, stále som grgal. Bolo to dosť nepríjemné, ale nemyslel som, že to bude vážne,až kým grganie neprestalo ani na ďalší deň,“ opísal celú situáciu Michael.

 

Momentálne sa mu to vraj stáva každých sedem minút, bez zastavenia. Slabé ale i „série“ silných „ostrých“ zvukov,  ktoré z neho nekontrolovane vychádzajú. „Je to skoro ako štikútka, pretože nie je cítiť, že prichádzajú, len ma prekvapujú a je to absolútna nočná mora. Je to len také náhodné a neviem, čo sa deje. Môže to trvať asi tri sekundy. Chcem len, aby to prestalo, pretože ma to skutočne znepokojuje,“ posťažoval sa Michael.

 

Prvýkrát šiel k lekárovi po tom, ako začal nekontrolovane grgať každých sedem minút, a odvtedy je to stále hlasnejšie, častejšie a podľa jeho slov „násilnejšie“. Niekedy je to len ojedinelé a zvyčajne potom, čo vypije nejaké tekutiny, ale niekedy nie a grganie neustáva. Jeho život sa vraj stal „nočnou morou“.

 

 

Michaelove predpoklady 

 

Myslí si, že možno trpí aerofágiou, čo je nadmerný prísun vzduchu, ktorý smeruje do žalúdka. „Myslím si, že by to mohlo byť tým, ale lekári doteraz nedokázali pomôcť. Predpísali mi lieky, ktoré nefungovali, takže teraz len čakám na ďalšie stretnutia. Absolvoval som online sedenia s neurológom, ale zatiaľ mi nič nezabránilo grgať každých pár minút,“ dodal grgajúci muž  Michael.

 

Podľa neho je to čoraz hlasnejší problém. Hľadal si prácu a toto ho znemožnilo. Kto zamestná niekoho, kto si pohovorí každých pár minút,“ spytuje sa zúfalo. Aerofágia vraj môže trvať aj roky a on dúfa, že sa lekári dostanú na kĺb tomu, prečo sa to naozaj deje.

 

 

„Zastaví sa to iba vtedy, keď ležím na chrbte. Ak sedím v skrčenej polohe vpredu, zdá sa, že sa to skôr rozbehne,“ opisuje celý proces. Ľudia z okolia si mysleli, že to mohlo byť spôsobené úzkosťou a nervami, ale Michael je vraj uvoľnený   bezstarostný človek.

 

„Nech je to už čokoľvek, chcem to zmierniť, aby som sa mohla vrátiť k šálke čaju bez obáv z hlasného grgania,“ dodal Michael na záver v rozhovore pre ledbible.com.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  ledbible.comNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok