Anketa Netky.sk: Ktorú stranu by ste volili v parlamentných voľbách 2020 ?


volby
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Chuck Norris
Chuck Norris
10.03.2017 08:57 Osobnosti
Muž, ktorý dokáže tlieskať jednou rukou a uniesol mimozemšťanov - Chuck Norris sa rozhodol, že má 77 rokov
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.03.2017 08:57 Osobnosti

Muž, ktorý dokáže tlieskať jednou rukou a uniesol mimozemšťanov - Chuck Norris sa rozhodol, že má 77 rokovRYAN – Dokáže tlieskať jednou rukou, je nesmrteľný a to dokonca dvakrát. O americkom hercovi Chuckovi Norrisovi koluje veľa legiend. Majster bojových umení, ktorý sa vlastným menom volá Carlos Ray Norris, sa dnes dožíva 77 rokov.


Legendárny hrdina akčných filmov sa v roku 1968 stal prvým šampiónom v karate a tento titul potom každoročne obhájil až do roku 1974, kedy profesionálny šport opustil. Bojové umenie predviedol napríklad vo filme Nezvestní v boji (1984), proti nepriateľom bojoval tiež v snímkach Sám proti teroru (1988), The Hitman (1991), alebo Prezidentov muž (2000). Do pamäti divákov sa vryl najmä ako texaský strážca poriadku Walker zo seriálu Walker, texaský jazdec (1993).

 

Carlos Ray Norris sa narodil 10. marca 1940 v meste Ryan v americkom štáte Oklahoma. Jeho otec bol príslušníkom indiánskeho kmeňa Cherokee a matka pôvodom írska baptistka. Bol zakríknutým a hanblivým dieťaťom vyrastajúcim v rodine alkoholika. Po skončení strednej školy vstúpil mladý Norris do armádneho letectva Spojených štátov amerických. Vďaka tomu sa dostal do Kórey, kde sa zoznámil s ázijskými bojovými umeniami. Po návrate do vlasti založil školu karate a čoskoro sa mu darilo natoľko, že viedol hneď niekoľko škôl ázijských bojových umení naraz. Medzi jeho žiakov patrili aj herecké osobnosti Steve McQueen, jeho syn Chad či Priscilla Presleyová. Zároveň v tomto športe sám dosahoval nebývalé úspechy. Stal sa Národným šampiónom v karate a vyhral aj Šampionát hviezd. K tomu pridal titul majstra sveta v karate v strednej váhe aj titul celkového šampióna USA. Do roku 1974, kedy skončil s profesionálnou športovou kariérou, nebol porazený. Chuck Norris získal aj ôsmy stupeň čierneho pásu v Tae Kwan Do a stal sa prezidentom Federácie bojových umení (UFAF).

 

 

K filmu ho priviedol bývalý žiak Steve McQueen. Celosvetovú popularitu si Chuck Norris získal vďaka akčným filmom ako sú napríklad Meng long guojiang (Cesta draka, 1972), Good Guys Wear Black (Správni chlapi nosia čiernu, 1978), An Eye for an Eye (Oko za oko, 1981) alebo Lone Wolf McQuade (Osamelý vlk McQuade, 1983). Vďaka svojej telesnej zdatnosti a dobre cieleným úderom sa stal hollywoodskou hviezdou stvárňujúcou najmä ochrancu nevinných a obávaného pomstiteľa bezprávia. Čerešničkou na torte bol Norrisov film Sidekicks (Majster kickboxu) z roku 1992. Následne sa už objavil v svetoznámom seriáli Walker, Texas Ranger (Walker, texaský jazdec, 1993) s ktorým si ho spája väčšina televíznych divákov. Okrem skutočných fanúšikov si seriál získal aj nadšencov, ktorí príhody Walkera sledovali len preto, aby sa pobavili na nerealistických kúskoch hlavného hrdinu.

 

Na internete dokonca koluje zoznam scén, ktoré sa v seriáli často opakujú a ktoré sú takmer nezlučiteľné so skutočným životom. Norris si zahral aj vo filmoch The President's Man (Prezidentov muž, 2001), The Cutter (Krvavé diamanty, 2005) alebo Expendables 2 (Expendables: Nezničiteľní 2, 2012).

 

Aj keď je Chuck Norris známy ako akčný a neporaziteľný hrdina, ocenil by, keby si ho ľudia pamätali ako človeka, ktorý pomáha iným. S podporou bývalého amerického prezidenta Georga Busha založil nadáciu Kick-Start Foundation, ktorá zavádzala vyučovanie bojových umení na školách pre problémové deti. Okrem toho sa aktívne angažuje v charite a podporuje činnosť istej organizácie, ktorej cieľom je plniť ľuďom sny. Z prvého manželstva s Dianne Holechekovou (1958-1988) má 2 synov. Od 1998 je ženatý s Genou Norrisovou, v roku 2001 sa im narodili dvojičky. Svoju autobiografiu pod názvom The Secret Of Inner Strength: My Story (Tajomstvo vnútornej sily: Môj príbeh) vydal slávny Chuck Norris v roku 1989.

 

 

Na internete už niekoľko rokov kolujú vtipy o Chuckovi Norrisovi, tu sú najlepšie:

 

Chuck norris dokáže urobiť z USA – USB.

 

Chuck Norris urobí z orechov makovník.

 

gmail@chucknorris.com

 

Chuck Norris chytil v Afrike ebolu. Bolo mu jej ľúto, tak ju pustil.

 

Chuck Norris vypije vodovodný kohútik na ex.

 

Chuck Norris vie vysmažiť aj ľad.

 

Chuck Norris vymyslel značku koniec kruhového objazdu.

 

Koľko klikov spraví Chuck Noris? Všetky.

 

Chuck Norris dokáže nakresliť dúhu modrým perom.

 

Chuck Norris si na krúžku salámy dokáže prehrať celú zabíjačku.

 

Chuck Norris vymyslel a následne vyšľachtil lamy.

 

Chuck Norris uniesol mimozemšťanov.

 

Chuck Norris dokáže olúpať surové vajce.

 

Chuck Norris vyhral Človeče s troma panáčikmi.

 

Chuck nechodí do kostola. On si verí.

 

Chuck Norris sa zjavil Panne Márii.

 

Chuck Norris vie recitovať Mor ho v Braillovom písme, odzadu a po fínsky.

 

Chuck Norris dokáže hádzať hrach o stenu tak, aby to malo zmysel.

 

Chuck Norris presvedčil svoju babku, že nie je hladný.

 

Keď hrá Chuck Norris Monopoly, má to vplyv na svetovú ekonomiku.

 

Chuck Norris vyžmýkal zo svetlušky 100 wattov.

 

Chuck Norris ako 6-ročný zneužíval kňaza.

 

Chuck Norris neplatí daňovému úradu. Daňový úrad platí jemu.

 

Chuck Norris vydržal v non-stop bare do záverečnej.

 

Chuck Norris nedokáže len jedno - vyžiť zo slovenskej výplaty!reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok