Murray zavelil k obratu v štvrtej štvrtine a Denver vo finálovej sérii Západnej konferencie NBA vedie nad Lakers 2:0

NETKY.SK • 19 Máj 2023, 10:15 • 2 min

DENVER - Basketbalisti Denveru využili naplno domáce prostredie a vo finálovej sérii Západnej konferencie NBA vedú nad Los Angeles Lakers už 2:0 na zápasy. V noci na piatok zvíťazili Nuggets v druhom meraní síl na svojej palubovke 108:103.

Basketbalisti Denveru využili naplno domáce prostredie a vo finálovej sérii Západnej konferencie NBA vedú nad Los Angeles Lakers2:0 na zápasy. V noci na piatok zvíťazili Nuggets v druhom meraní síl na svojej palubovke 108:103.

K triumfu Nuggets potiahol Jamal Murray, ktorý 23 zo svojich 37 bodov zaznamenal v záverečnej štvrtine. Jeho spoluhráč Nikola Jokič dosiahol trináste kariérne triple double v play off za 23 bodov, 17 doskokov a 12 asistencií. Lakers väčšinu duelu viedli, v druhej štvrtine mali náskok aj 11 bodov. No Murray naštartoval sériu 15:1, ktorá znamenala v záverečnej dvanásťminútovke obrat. Premenil 4 z 5 trojkových pokusov, celkovo 6 zo 7 striel z poľa. "Zápas by bol pre nás oveľa jednoduchší, keď by som sa presadzoval aj v prvom polčase. Dôležité bolo sústrediť sa a nestratiť sebavedomie. Hral som si svoju hru a vedel som, že súper povolí, keď nám to tam bude padať," povedal Murray podľa AFP.

Na strane Lakers chýbal LeBronovi Jamesovi jeden doskok k triple double, keď si zapísal 22 bodov a 10 asistencií, no z trojok mal bilanciu 0:6. O post najlepšieho strelca sa delil s Austinom Reavesom, ktorý dal 5 trojok. Rui Hačimura dal z pozície náhradníka 21 bodov, o sedem viac ako celá lavička domácich a Anthony Davis dosiahol na double double 18 bodov a 14 doskokov, no ani to na triumf nestačilo. Aj James označil za príčinu neúspechu mimoriadnu mušku Murrayho v závere. "Bránili sme ho dobre 24 sekúnd a on potom vždy na konci útoku trafil trojku. Raz cezo mňa a raz cez Anthonyho. Nie, že by to bolo prekvapenie, už niečo podobné ukázal aj v minulosti. Niekedy sú skrátka také dni, keď nemôže minúť," povzdychol si štvornásobný MVP finále. Tretí zápas je na programe v noci na nedeľu v aréne Lakers, kde má domáci tím v tohtoročnej play off bilanciu 8-0.

highlighty zápasu Denver - LA Lakers

NBA - Západná konferencia, finále - 2. zápas: Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 108:103 (27:27, 21:26, 28:26, 32:24) najviac bodov: Murray 37 (10 doskokov, 6 trojok), Jokič 23 (17 doskokov, 12 asistencií), Porter 16 - James (10 asistencií) a Reaves po 22, Hačimura 21 /stav série: 2:0/