MsHK DOXXbet Žilina - Slovan 3:1 v 3. zápasy štvrťfinále play off

NETKY.SK • 14 Marec 2012, 07:59 • 2 min

MsHK DOXXbet Žilina - Slovan 3 1 v 3. zápasy štvrťfinále play off - Futbal Hokejisti MsHK Žilina zvíťazili v treťom štvrťfinále Tipsport extraligy nad Slovanom Bratislava 3 1 a znížili stav série na 1 2.

Hokejisti MsHK Žilina zvíťazili v treťom štvrťfinále Tipsport extraligy nad Slovanom Bratislava 3:1 a znížili stav série na 1:2. Štvrtý zápas je na programe v stredu opäť na žlinskom ľade.

MsHK DOXXbet Žilina - HC Slovan Bratislava 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
      Góly: 2. Drábek (Ďurkech, Smotrila), 20. T. Sýkora (Stupka, Dlouhý), 59. Róbert Huna (Houdek) - 49. Lipiansky (Jass). Rozhodovali: Kubuš, P. Grečko - Stano, Novák, vylúčení: 4:9 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0
      Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Krčula, Staňo - Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - T. Sýkora, V. Nemec, Stupka - Smotrila, Drevenák, Drábek - Linet, Troliga, Kubiš
      Slovan: Karhunen - Švarný, Dobroň, Ďatelinka, P. Frühauf, Jerofejevs, Štajnoch, Jass, L. Kozák - L. Hudáček, Lipiansky, Bartánus - Kukumberg, Bulík, M. Hudec - Skokan, M. Sloboda, M. Bakoš - Harvey, Preisinger, Buc
      Stav série: 1:2

Žilinčania sa pustili do svojho súpera bez rešpektu. Už po 93 sekundách v presilovej hre dorazil puk po strele Ďurkecha do siete Drábek - 1:0. Hneď na to mohol vyrovnať Lipiansky, ale sám pred Lacom ani na dvakrát neuspel. Slovanisti zvyšovali svoje tempo, na strážcu domácej svätyne postupne nevyzreli Kukumberg a Buc. V druhej polovici tretiny najskôr vlci nevyužili 89 sekundovú početnú výhodu o dvoch hráčov, ale 34 sekúnd pred sirénou už po nezištnej Stupkovej nahrávke prestrelil Karhunena Tomáš Sýkora.
      V opatrnom úvode prostrednej časti zaujali len možnosti Richarda Hunu a Ivana Švarného, pri ktorých sa vyznamenali obaja brankári. V 28. minúte sa ocitol medzi kruhmi nepokrytý Harant, z dobrej pozície však prestrelil Karhunenovu bránu. V ďalšom priebehu sa hral bojovný hokej bez väčších príležitostí. Slovan mal optickú prevahu, ale skórovať mohli domáci. V 36. minúte sa dostal do samostatného úniku Tomáš Sýkora, ale fínsky gólman jeho úmysel vystihol. Na opačnej strane nepretlačil puk do siete zblízka Jerofejevs.
      Do tretej časti vstúpili hostia s jasným cieľom zdramatizovať vývoj duelu. Po Kukumbergovom zakončení sa Laco stihol premiestniť a puk pred čiarou betónom zachytiť. Na opačnej strane napriahol v pravom kruhu Sivák a opečiatkoval brvno brány Slovana. V 49. minúte sa Bratislavčania predsa len dočkali. Lipiansky sa po individuálnej akcii dostal pred Laca, položil si ho na ľad a zasunul puk za jeho chrbát. Belasí sa snažili vyrovnať, Žilinčania však pozorne bránili. Necelé dve minúty pred sirénou odvolával tréner Slovana brankára Karhunena, puku sa zmocnil Róbert Huna a cez celé klzisko ho poslal do brány. Žilina znížila stav série na 1:2 v prospech súpera.