MS2018: Argentína na šampionáte skončila! Messi a spol. nestačili na dravých a rýchlych Francúzov

NETKY.SK • 30 Jún 2018, 17:50 • 2 min
MS2018:  Argentína na šampionáte skončila! Messi a spol. nestačili na dravých a rýchlych Francúzov

KAZAŇ - Prvými štvrťfinalistami na XXI. majstrovstvách sveta v Rusku (14. júna - 15. júla) sa stali futbalisti Francúzska, ktorý v sobotňajšom osemfinálovom stretnutí v Kazani vďaka obratu zdolali Argentínčanov 4:3 (1:1).

Úradujúci vicemajstri Európy boli najmä v prvej polovici úvodného dejstva lepším tímom a na začiatku sa ujali vedenia z pokutového kopu zásluhou Antoina Griezmanna. Argentínčania na rozhraní polčasov otočili skóre zásluhou utešenej strely Ángela Di Maríu a šťastnom zásahu Gabriela Mercada. Potom však už prišli chvíle zverencov trénera Didiera Deschampsa.

Dôležitý pekný vyrovnávajúci gól strelil z diaľky Benjamin Pavard a následne sa o rozhodnutie postaral Kylian Mbappé, ktorého dva presné zásahy znamenali vyradenie aktuálnych svetových vicešampiónov. Zníženie Sergia Agüera v tretej minúte nadstaveného času prišlo už neskoro.

Francúzi nastúpia v piatok 6. júla v boji o semifinále proti víťazovi osemfinálového duelu Uruguaj - Portugalsko.

Výsledok - MS 2018 vo futbale - osemfinále:

KAZAŇ

Francúzsko - Argentína 4:3 (1:1)
Góly: 13. Griezmann (z pok. kopu), 57. Pavard, 64. a 68. Mbappé - 41. Di María, 48. Mercado, 90.+ Agüero, ŽK: 72. Matuidi, 73. Pavard, 90.+ Giroud - 11. Rojo, 19. Tagliafico, 43. Mascherano, 50. Banega, 90.+ Otamendi rozhodoval: Faghani (Irán), 42 873 divákov