MS20: Rusi zdolali Bielorusov 4:1, Slováci s istotou štvrťfinále

NETKY.SK • 29 December 2015, 22:24 • 2 min

HELSINKI - Slovenskí hokejisti si na majstrovstvách sveta do 20 rokov v Helsinkách zahrajú vo štvťfinále. Definitívne o tom rozhodlo utorňajšie víťazstvo Ruska nad Bieloruskom 4:1.

Bielorusi majú po troch zápasoch B-skupiny na konte nula bodov a ani v prípade víťazstva v poslednom zápase nad Českom by sa pred zverencov trénera Ernesta Bokroša pre horší vzájomný zápas nedostali.

Rusi potvrdili úlohu veľkého favorita a o víťazstve prakticky rozhodli už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Dva góly víťazov strelil Alexander Polunin.

Mladí Slováci mali v utorok na turnaji voľno, v stredu sa vo svojom treťom zápase stretnú od 17.00 h s domácim Fínskom.

V A-skupine museli o víťazovi večerného duelu Švajčiarsko - Kanada rozhodnúť až samostatné nájazdy po tom, ako bolo skóre po riadnom hracom čase i predĺžení nerozhodné 2:2. V lotérii mali viac šťastia favorizovaní Kanaďania, rozhodujúci pokus premenil Point. Helvéti s jedným bodom na konte zostávajú na chvoste tabuľky a musia v ich poslednom vystúpení v skupine zvíťaziť nad USA, pokiaľ sa chcú vyhnúť bojom o záchranu.