MS18: Fíni zdolali Čechov po predĺžení, Kanada dostala výprask od Švédov

NETKY.SK • 20 Apríl 2017, 18:13 • 2 min

POPRAD/SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Hokejisti Fínska sa prebojovali už do semifinále majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov, keď si v úvodnom štvrtkovom štvrťfinále v Poprade poradili s rovesníkmi z Česka 6:5 po predĺžení.

Obhajcovia titulu s plným počtom 12 bodov vyhrali "slovenskú" A-skupinu a vo štvrťfinále už v prvej tretine nasúkali Čechom štyri góly. V prostrednej časti prišlo poľavenie zo strany Suomi a zníženie súpera aj vďaka dvom gólom v presilovkách na 4:5. V záverečnej časti sa Čechom podarilo poslať zápas do predĺženia zásluhou presného zásahu Zadinu v 58. minúte. Fíni však v poslednej minúte extračasu strhli víťazstvo na svoju stranu, rozhodol Virtanen.

Druhým semifinalistom sa stalo Švédsko, ktoré zdolalo Kanadu 7:3.

O 17.30 h nastúpili v Poprade na svoj štvrťfinálový duel proti Rusom mladí Slováci.

MS 18 - štvrťfinále:

Fínsko - Česko 6:5 pp (4:1, 1:3, 0:1 - 1:0)

Góly: 3. Heiskanen, 15. Nyman, 19. Vaakanainen, 20. Talvitie, 26. Talvitie, 69. Virtanen - 8. Mikyska, 28. Chytil, 32. Škvrně, 39. Machala, 58. Zadina

Kanada - Švédsko 3:7 (0:1, 2:3, 1:3)

Góly: 22. Strome, 35. Entwistle, 55. Comtois - 20. Zetterlund, 31. Bäck, 34. Olofsson, 40. Hugg, 45. Olofsson, 49. Brännström, 58. Lundeström