MS17: Uruguaj - SR 4:2 v osemfinále, Peckovci prespali prvý polčas

NETKY.SK • 29 Október 2013, 16:23 • 2 min

RAS AL-KHAIMAH - Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov skončila svoje účinkovanie na MS hráčov tejto vekovej kategórie v Spojených arabských emirátoch v osemfinále. Tím Ladislava Pecka podľahol v utorňajšom zápase vyraďovacej fázy na Štadióne Emirates v Ras Al-Khaimah rovesníkom Uruguaja 2:4, keď už po polčase prehrával 0:3. Juhoamerický súper sa v sobotňajšom štvrťfinále predstaví proti víťazovi osemfinálového duelu medzi Nigériou a Iránom.

Osemfinále MS hráčov do 17 rokov:
Ras Al-Khaimah:

Uruguaj - SR 4:2 (3:0)
Góly: 5. a 58. Otormin, 34. Mendez (z 11 m), 42. Acosta - 63. Vestenický, 85. Sipľak. Rozhodovali: Rodriguez - Torrentera, Quintero (všetci Mex.), ŽK: Suarez - Junas, Špalek.

zostavy a striedania:
Uruguaj: Cardozo - Etcheverry, Faber, Bregonis, Buschiazzo - Benitez (84. Gonzalez) - Pizzichillo, Suarez - Otormin (76. D'Albenaz), Mendez (69. Ospitaleche), Acosta
Slovensko: Junas - Vodecký, Vavro, Varga (79. Sipľak), Kupec - Hromada (46. Káčer), Lesniak - Špalek, Chvátal, Slaninka (46. Čmelík) - Vestenický

Slováci mali zlý vstup do stretnutia a už v 5. minúte prehrávali, keď sa po nesprávne načasovanom vybehnutí brankára Junasa ľahko presadil Otormin - 1:0. Bez trojice opôr Haraslína, Griča (obaja trest) a Kadleca (zranenie) čelili Slováci favoritovi v obmenenej zostave a na ich hre to bolo cítiť. Proti víťazovi B-skupiny im viazla kombinácia a pološance Slaninku, Vestenického či Špaleka neznamenali pre Uruguaj veľké nebezpečenstvo. Ten v 34. minúte udrel druhýkrát. Pizzichillo po peknom centri obišiel Junasa, ktorý stihol už len zatiahnuť ručnú brzdu a po jeho faule Mendez premenil nariadený pokutový kop - 2:0. Junas mal čierny deň, v 42. minúte nezareagoval na loptu z rohu, zostal stáť a Acosta tretíkrát rozvlniť sieť - 3:0. Uruguaj prakticky už v prvej 45-minútovke rozhodol o postupe medzi najlepších osem tímov šampionátu.

V 48. minúte mohol znížiť Varga, ktorého hlavičke sa postavilo do cesty brvno. Slováci po zmene strán zlepšili pohyb a mali aj šance, Vavro a opäť Varga však stroskotali na pozornom Cardozovi. A tak prišiel trest, v 58. minúte obrancovia nepochopiteľne cúvali pred postupujúcim Otorminom, ktorý pravačkou umiestnil loptu k ľavej žrdi - 4:0. V 63. minúte sa individuálne presadil Vestenický, ktorého krížna strela z 25 metrov uviazla v sieti - 4:1. Pre útočníka Nitry, o ktorého sa zaujíma AS Rím, to bol piaty presný zásah na turnaji. Slovákov dosiahnutý gól posmelil, ale na obrat už bolo neskoro. V 82. minúte mal smolu Káčer, ktorý trafil podobne ako Varga do brvna. O tri minúty neskôr po Špalekovom centri neatakovaný Sipľak stanovil na 2:4. V úplnom závere Slováci zatlačili súpera, ale na viac už sa nezmohli.