MS17: Rusko zdolalo Dánsko v A skupine, zborná rozhodla za 70 sekúnd

NETKY.SK • 11 Máj 2017, 19:18 • 2 min

KOLÍN - Ruskí hokejisti zvíťazili vo svojom štvrtom zápase na MS nad Dánskom 3:0 a potvrdili úlohu favorita. O trojgólovom triumfe rozhodli zverenci trénera Olega Znaroka počas sedemdesiatich sekúnd v druhej tretine.

Otvoriť časovú os

Rusov čaká v najbližšom stretnutí v sobotu o 16.15 Slovensko, Dánsko odohrá svoj piaty zápas na MS v piatok o 20.15 proti Nemecku.

A-skupina (Kolín):

Rusko - Dánsko 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Góly: 36. Kiselevič (Panarin, Kučerov), 36. Plotnikov (Andronov, Telegin), 37. Gusev (Šipačov, Dadonov). Rozhodcovia: Reneau(USA), Wehrli (Švajč.) – Kohlmüller (Nem.), Lhotský (ČR), vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Rusko:

Vasilevskij - Gavrikov, Kiselevič, Antipin, Belov, Mironov, Provorov, Zub - Barabanov, Andronov, Telegin - Dadonov, Šipačov, Panarin - Kučerov, Namestnikov, Gusev - Tkačov, Plotnikov

Dánsko:

Sorensen - N. Jensen, J. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, Lassen, O. Lauridsen, Brugisser - Madsen, Regin, Ehlers - Hardt, Jakobsen, Storm - Christensen, Green, Poulsen - Bau, Aagaard, Russell - Meyer

Favorit stretnutia od úvodu diktoval tempo zápasu a dostával sa častejšie pred bránku súpera. V prvej tretine si "zborná" dokázala vypracovať niekoľko dobrých príležitostí, ale šance Dadonova, Šipačova, Namestnikova i Plotnikova zostali nevyužité.

Stav sa dlho nemenil ani počas druhej tretiny, päť minút pred jej koncom však prišiel uragán Rusov, ktorí v rozpätí 70 sekúnd strelili tri góly. Skóre otvoril Kiselevič, po ňom sa presadili Plotnikov a Gusev. Ruská dominancia pokračovala aj v záverečnom dejstve, dánsky brankár Sorensen už ale neinkasoval.